Sleduj nás

UFC Fight Night: Jack Hermansson vs. Sean Strickland, analýza, fight card a výsledky

UFC Fight Night: Jack Hermansson vs. Sean Strickland, analýza, fight card a výsledky
Hlavní zápas dalšího turnaje UFC hodně promluví do situace na vrcholu střední váhy. Jack Hermansson je momentální šestka žebříčku a pokusí se ukončit hype, který nyní koluje okolo Seana Stricklanda.

Třicetiletý Američan neprohrál od května roku 2018 a momentálně má v zádech sérii pěti výher. Loni zvládl vyřídit na body Krisztofa Jotka a poté v pětikolové bitvě i Uriaha Halla.

Tarzan tak posunul svoji bilanci na působivých čtyřiadvacet výher a tři porážky, kdy 42 % vítězství získal knockoutem. V posledních letech dokázal kontroverzní bojovník posunout vrchol svých schopností o několik levelů nahoru. Disponuje solidním boxem a výborným pohybem hlavy. Navíc se dokáže dostat svým soupeřům do hlavy a trápí je vtipným trash talkem.


Joker se poslední roky pohybuje na hraně titulového zápasu, ale stále mu krok chybí. Koncem roku 2020 bojoval o titulový výstřel s Marvinem Vettorim, ale po pětikolové bitvě odešel s nepořízenou.

V roce 2021 se dostal zpět na vlnu výhrou nad talentovaným Edmenem Shahbazyanem, kterého doslova mučil plná tři kola. Třiatřicetiletý Švéd tak nastoupí s bilancí dvaadvacet výher a šest porážek, kdy 50 % vítězství získal knockoutem. Hermansson je sice známý svým vyloženě otravným graplingem, ale dokáže vyslat i nepříjemnou bombu v postoji.

UFC Vegas 47: Hermansson - Strickland, video


Oba borci figurují v UFC již dlouhé roky a dokáží pravidelně sbírat bonusy za Boj Večera. Statisticky a fyzicky jsou na tom oba dost podobně, ale stylově se liší. Strickland se bude snažit držet boj v postoji a postupně Hermanssona rozstřílet.


Jack naopak postaví svůj gameplane na graplingu, kdy musí dostat Seana na zem a ničit ho svým drtivým ground and pound. Neustále také bude hrozit škrcením, ke kterému využije každou příležitost. Vzhledem k větší komplexnosti Hermanssona a krásnému kurzu na hraně 2.7 jdeme do rizika a vsadíme si na výhru švédského borce.


UFC Fight Night, fight card a výsledky


Jack Hermansson vs. Sean Strickland
Punahele Soriano vs. Nick Maximov
Shavkat Rakhmonov vs. Carlston Harris
Sam Alvey vs. Brendan Allen
Tresean Gore vs. Bryan Battle
Julian Erosa vs. Steven Peterson

Miles Johns vs. John Castaneda
Hakeem Dawodu vs. Michael Trizano
Chidi Njokuani vs. Marc-Andre Barriault
Jason Witt vs. Phil Rowe
Alexis Davis vs. Julija Stoliarenko
Jailton Almeida vs. Danilo Marques
Malcolm Gordon vs. Denys Bondar

Dnešní UFC můžete sledovat živě zde.


Další články