Sleduj nás

I mistr tesař se někdy utne. Podívejte se, jak Nate Diaz místo soupeře napálil sám sebe

I mistr tesař se někdy utne. Podívejte se, jak Nate Diaz místo soupeře napálil sám sebeFoto: DAZN

Nate Diaz má za sebou vítězný zápas proti Jorgemu Masvidalovi. V jeden moment ale dostal sám sebe do maléru. 

Tyson Fury, Canelo Alvarez, ale i Nate Diaz. Všechno borci, co se svému řemeslu věnují přes dvacet, a přesto v jejich životě nastala chvíle, kdy dokázali sami sobě zatopit podstatně více než soupeři. 

V případě pověstného gangstera z Kalifornie, kterého v Anaheimu hnalo kupředu domácí publikum, se tak stalo v jednom bodě duelu proti starému rivalovi Jorgemu Masvidalovi. 

Floridský bijec zrovna zkracoval vzdálenost a dost možná chtěl svého soupeře zachytit do klinče. Svůj pohyb ovšem nepodnikl celý, dovolil Nateovi ustoupit a vytvořit si prostor pro kontr zvedákem. Místo ukončujícího úderu ale kalifornský bojovník zasáhl sám sebe. 

Co je třeba podotknout, Nate Diaz je prakticky neukončitelný, a tak mu jedna rána navíc zase takové potíže neudělá. To mimo jiné potvrdil během pozápasové tiskové konference, kde si z tohoto momentu udělal legraci. 


“Ten šmejd (Jorge Masvidal) na mě moc ztrácel, tak jsem mu chtěl trochu pomoci,” smál se. “V každém případě to mezi sebou máme 1:1, práce je hotova,” uvedl s tím, že další úspěchy a další výhry by rád sbíral zase v UFC. A to i navzdory tomu, že mu je už 39 let a žádné zázraky se od něho očekávat nedají. 

Diaz tak nastínil své úmysly, které se však neztotožňují s těmi Jorgeho Masvidala. Flodiský bijec, jenž nad Diazem vyhrál MMA zápas z roku 2019, by rád se svým sokem podstoupil trilogii, jež všechno rozsekne. Také se nechal slyšet, že tuto prohru na body považuje za selhání lidského faktoru. Zejména pak bodových rozhodčích, jež se měli nechat ovlivnit kalifornským davem.


Další články