Sleduj nás

Hvězdy UFC se rozčilují kvůli ukončenému zápasu Jiřího Procházky. Sám český bojovník ale přiznává, že byl chvíli mimo

Hvězdy UFC se rozčilují kvůli ukončenému zápasu Jiřího Procházky. Sám český bojovník ale přiznává, že byl chvíli mimoFOTO: UFC

Hořký konec přineslo více než roční čekání na návrat největší tuzemské MMA hvězdy. Bývalý šampion polotěžké divize se musel sklonit před uměním svého brazilského soupeře.

UFC se na svůj každoroční galavečer v New Yorku poctivě připravuje a vždy složí kartu, která dokáže diváky nadchnout. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme se dočkali hromady zajímavých zápasů, které hned v 8 případech skončily před limitem. Vrcholem pak byla hlavní karta, při které si mohli rozhodčí vzít volno a převtělit se do role diváků.

O co méně práce měli sudí u bodovacích stolků, o to víc jí měli rozhodčí přímo v kleci. V hlavním předzápase se zdálo, že Dan Miragliotta trochu zaspal.  Sergei Pavlovich, který již ležel na podlaze klece absolutně mimo, tak musel přijmout další tři drtivé údery, které mu zasadil rozjetý Tom Aspinall. V nejsledovanější události večera jsme pak viděli opačný obrázek.

Jiří Procházka inkasoval tvrdý hák, po kterém se mu podlomila kolena. Setrvačností se ještě pokusil dostat svého soupeře na zem, ale pouze inkasoval sérii loktů a pokračoval v pádu vzad. Ve chvíli, kdy skončil na zádech a Pereira se na něj sápal, vlétl mezi oba bojovníky rozhodčí Mark Goddard. Okamžitě souboj ukončil a v tu samou chvíli se rozjela diskuze, zda měl dostat Jiří víc času, nebo jej Goddard uchránil od zbytečného bití.

„Bylo to ukončené rozhodně předčasně! Alex Pereira vyhrál se štěstím,“ prohlásil například bojovník Terrance McKinney. Podobného názoru byl i bývalý dvojnásobný šampion Henry Cejudo, který Jiřího dobře zná ze společného tréninkového kempu.

„Myslím si, že to bylo předčasné ukončení, ale musím se na to ještě podívat znovu. Byl jsem zvědavý, jak si povedou na zemi. I tak ale gratuluji Poatanovi,“ prohlásil „Triple C.“ Sám Jiří Procházka se v pozápasovém interview vůbec na nic nevymlouval a nehledal chybu u rozhodčího.

„Bylo to ukončeno správně, protože jsem byl moment mimo. Tělo chtělo pokračovat dál, ale hlava byla out. Je to pro mě velká lekce. Vrátím se silnější než kdy dřív. Chtěl bych poděkovat Alexovi za tento zápas a vezmu si z toho ponaučení,“ potvrdil svoji extratřídu Procházka a odešel s hlavou nahoře jako pravý samuraj.
Další články