Sleduj nás

Hvězdy UFC protestují proti okamžité odvetě Israela Adesanyi! Ať si chvilku odpočine, radí rival Pereira

Hvězdy UFC protestují proti okamžité odvetě Israela Adesanyi! Ať si chvilku odpočine, radí rival PereiraFOTO: UFC

Zdá se, že gloriola neporazitelnosti afrického šampiona je definitivně pryč. Dvě prohry z posledních třech zápasů možná donutí bývalého vládce střední váhy k lehké úpravě stylu a tréninkových metod.

Již teď je jasné, že Israel Adesanya je jednou z největších osobností historie UFC. Neskutečná série vítězství a neomezené panování ve střední váze je ale minulostí, a po Brazilci Pereirovi se našel další bijec, který zná na famózního Afričana recept.

Sean Strickland se vítězstvím na turnaji UFC 293 postaral o jedno z největších překvapení, které jsme v titulových zápasech zažili. Svérázný Američan dokázal doručit takticky bezchybně zvládnutý duel, ve kterém jasně ovládl čtyři z pěti kol. Vzhledem k zásluhám a hvězdnému statusu, který okolo sebe Israel má, se okamžitě začalo spekulovat o možnosti odvety.


Tu posléze potvrdil i Dana White, který na tiskové konferenci prohlásil, že se na druhé měření sil mezi oběma borci rád podívá. Jak se nyní zdá, šéf UFC je s tímto názorem poměrně osamocený.

„Nemyslím si, že je okamžitá odveta nutná. Pokud k ní dojde, bude to pro Israela strašně těžké získat titul zpět. Myslím, že by si měl na chvíli odpočnout, než se vrátí,“ poradil svému rivalovi Alex Pereira, který zároveň vyzdvihnul výkon Stricklanda, kterého dobře poznal v tréninkovém kempu.


„Hodně lidí říkalo, že Adesanya nebojoval jako obvykle, a že to nebyl jeho den. Málokdo si ale uvědomil, že Sean tam přišel a doslova mu vnutil svoji hru. Předvedl opravdu chytrý výkon, kdy byl skvělý v obraně a opravdu přesný v úderech. Gratuluji Seanovi za výborně odvedenou práci, a myslím, že bude pro kohokoliv těžké mu ten titul nyní vzít!“

Další, kdo v posledních dnech zaujal podobné stanovisko, je i Stricklandův trenér Eric Nicksick. Ani on by nedoporučoval bývalému šampionovi okamžitý rematch, a spíš by jej poslal zpátky do tělocvičny, kde bude prostor na přizpůsobení se novému soupeři.


„Všude slyším, že Adesanyovi stačí udělat drobné úpravy a odstranit pár chyb, aby byl v odvetě úspěšný. Podle mě má před sebou mnohem víc práce,“ prohlásil zkušený trenér, který se studiu Adesanyova boje věnoval posledních pár měsíců.

Třetí do party osobností, které si nemyslí, že odveta je dobrý nápad, je bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier. Populární komentátor je Israelovým velkým obdivovatelem, ale i on by nechal divizi trochu více rozhýbat a zapojil by do titulových bitev více borců.

„Když Izzy prohrál s Pereirou, byl jsem ten první, kdo se přimlouval za to, aby měl okamžitou možnost znovu bojovat o pás. Nyní si ale myslím, že by to nebyl dobrý nápad. Pustil bych do té váhy trochu čerstvého vzduchu a uvidíme, co to přinese.“

Zdroj: pasionmma, bloodyelbow.comDalší články