Sleduj nás

Hrubá chyba rozhodčích! nebrala si servítky bývalá šampionka, která ostře zkritizovala arbitry hlavního zápasu v UFC

Hrubá chyba rozhodčích! nebrala si servítky bývalá šampionka, která ostře zkritizovala arbitry hlavního zápasu v UFCFoto: UFC

Další turnaj organizace UFC je za námi a opět se v první řadě mluví o výkonech rozhodčích. Alexa Grasso sice uhájila svůj titul, ale po zápase neměla příliš důvodů k oslavám.

Dlouholetá šampionka z Kyrgyzstánu podlehla letos v březnu talentované Mexičance a díky výsostnému postavení v divizi se dočkala okamžité odvety. Ani druhý zápas ale nedopadl pro pět let vládnoucí Shevchenko nejlépe, a i když předvedla solidní výkon, rozhodčí ji jako vítězku neurčili. Tou se ostatně nestala ani Grasso, ale vzhledem k tomu, že remíza šampionovi k uhájení opasku stačí, odcházela šťastnější Mexičanka.

První kolo ovšem jasně patřilo Valentině. Ta byla přesnější v postoji a na konci vyhrazené doby dokázala doručit takedown a soupeřce se dokonce dostala do zad. Zápas se začal otáčet po zhruba minutě a půl druhého kola, kdy šampionka tvrdě trefila levý hák a poslala svou protivnici k zemi. Valentina se sice dokázala vrátit zpět na nohy, ale byla očividně otřesená a nafasovala několik dalších úderů a kolen. Záchranný strh sice Valentinu udržel v boji, ale kolo šlo jasně za úřadující šampionkou.


Třetí pětiminutovka přinesla nejlepší momenty Shevchenko v celém zápase. Grasso se nechala nachytat do gilotiny a jen silou vůle unikla jasné porážce. Valentina v tomto kole dominovala a dokázala jej urvat pro sebe. Ve čtvrtém kole přišel okamžik, na který si Valentina po zápase hodně stěžovala. Její neúspěšný pokus o takedown ji dostal do nevýhodné pozice, ve které inkasovala tvrdé koleno. Vůbec jí nepomohla ani snaha o uzemnění rukou, kdy měla tři body na podlaze klece a podobný úder kolenem by tedy měl být zakázaný. Grasso ani rozhodčí to neuznali jako adekvátní, a tak se Shevchenko musela bránit hned několika pokusům o submisi, ze kterých ji zachránila až časomíra oznamující konec kola.

Poslední část zápasu přinesla vyrovnaný souboj v postoji. Valentina působila přesnějším dojmem, ale při pokusu o strh se dostala pod svoji soupeřku, která jí dokonce vlezla do zad. Vyrovnané kolo viděl jeden ze sudích 10-8, a tak se zrodila nečekaná remíza, která Grasso ve finále stačila k obhajobě titulu.


„Mám smíšené pocity. Na jednu stranu jsem pyšná na celý svůj tým, protože jsme do toho daly opravdu celé srdce. Na druhou stranu jsem frustrovaná, protože jsem vyhrála tři kola. Výsledek 10-8 v pátém kole je totálně nefér! Ve čtvrtém kole navíc došlo k nelegálnímu kolenu! Nemůžu s tím ale již nic dělat. Můj výkon také ovlivnil zlomený prst, zranění jsem si udělala již v prvním kole. O výsledku rozhodl mexický Den nezávislosti, který jeden rozhodčí nechtěl pokazit,“ nebrala si servítky rozčilená Shevchenko během pozápasové tiskové konference. 

Vyrovnanost duelu i konečná remíza si říkají o třetí pokračování, ale je dost možné, že na něj hned tak nedojde. Grasso se vyjádřila k dalšímu duelu se Shevchenko hodně chladně a touží po konfrontaci s dalšími soupeřkami. Valentina si tak možná bude muset další titulovou šanci tvrdě vybojovat.


Další články