Sleduj nás

Hodně nešťastné načasování kritiky. Ondřej Novotný se za odchod z Oktagonu pustil do Matúše Juráčka a Lea Brichty

Hodně nešťastné načasování kritiky. Ondřej Novotný se za odchod z Oktagonu pustil do Matúše Juráčka a Lea BrichtyFOTO: OKTAGON MMA

Oba si ve žluto-černé organizaci odvedli svoje. Leo Brichta i Matúš Juráček se svými výkony zaryli do srdcí fanoušků, ale promotér Oktagonu je ve svém vysílání nemilosrdně natřel pouze pár dní před důležitými zápasy.

„Slávista“ se přesunul k novému zaměstnavateli začátkem letošního roku poté, co mu skončila v Oktagonu smlouva. Matúš zvládl v největší tuzemské organizaci za tři roky šest zápasů a nestačil pouze na zkušeného Alexe Lohorého. Po vypršení kontraktu se „Slávista“ rozhodl jít za svým snem, což bylo od dětství angažmá v KSW. Jeho konec v Oktagonu však vyvolal na jedné straně opravdu silně negativní emoce, což boss Oktagonu potvrdil v nedávném rozhovoru.

„U Matúše je to prezentováno jinak, než je pravda. Jeho odchod je rozhodnutí Davida Vyvážila, který na nás práší všude možně. Matúš je totiž v uvozovkách dítě. Vím, že se mu to nebude poslouchat dobře, ale já proti němu nic nemám. Vezmi si, jak jsme se k němu chovali. Kolikrát byl ve studiu, promovali ho, a jak jsme ho drželi, když byl zraněný. Jeho odchod rozhodl Vyvážil, tak buď chlap a řekni to. Takhle se k sobě dospělí nechovají,“ rozčertil se Novotný v rozhovoru s Willy Caem.


Další přeběhlík na Novotného černé listině je Leo Brichta. Ten zvládl v Oktagonu sedm zápasů a prohrál jen se současným šampionem Rony Paradeiserem. Od konce roku 2021 se chtěl se svým bývalým zaměstnavatelem rozejít.

Oktagon se jedné ze svých hvězd pochopitelně nechtěl vzdát. KSW se v té době rozhodlo počkat na vypršení Leova kontraktu, a tak dostal Brichta záchranné lano z RFA. Tři vítězství, to udrželo jeden z největších tuzemských talentů v tempu a na začátku loňského roku přišel očekávaný přesun do polské top ligy.


Další běh událostí je již dobře znám. Dvě působivá vítězství vystřelila Brichtu do souboje o dočasný titul lehké váhy, který se odehraje již tuto sobotu v Liberci. Bývalý šéf sice přeje Leovi úspěch, ale z jeho slov je cítit velké sebezapření.

„Brož, Hošek nebo Ďatělinka, všichni si s námi sedli a pak jsou tady lidé jako Leo Brichta, kteří od prvního dne lžou. Ať je klidně úspěšný, získá titul KSW nebo jde do UFC. Proč bych mu to nepřál? Ale nic to nemění na tom, že pojeb*l mě, to znamená, že pojeb*l i moje lidi, pro které každý den dřu, aby byli šťastní. Za to se budu bít s Leem Brichtou. Už dlouho probíhá soud,“ ometl dalšího bývalého zaměstnance Novotný.


Další články