Sleduj nás

Hill: Říkal jsem vám to, Procházka se nekryje a moc inkasuje. To já bych si s ním dělal, co bych jenom chtěl

Hill: Říkal jsem vám to, Procházka se nekryje a moc inkasuje. To já bych si s ním dělal, co bych jenom chtělFoto: UFC

O svá moudra se krátce po zápase Jiřího Procházky musel podělit bývalý šampion Jamahal Hill. Ten poukázal na několik chyb, ze kterých by i on sám v případě duelu s Jirkou těžil.

Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby byl Procházkovým soupeřem Jamahal Hill, jak se původně plánovalo, než zasáhla vyšší moc. Americký bijec se kvůli přetržené achilovce vzdal titulu, o který český samuraj nově zabojoval s elitním brazilským kickboxerem Alexem Pereirou. Právě jeho kontry, jak se mnozí obávali, byly smrtící.

Po zápase je každý generál, ovšem zrovna Jamahal Hill má vůči Procházkovi a jeho bojovému stylu výhrady už dlouho. Vždy poukazoval na to, že by si s ním v případném boji hrál jako kočka s myší. Výsledek duelu s Alexem Pereirou mu údajně dává jenom za pravdu.

„Já vím, že jsem měl vůči Jirkovi jisté výhrady, a uznávám ho za to gesto, které udělal po zápase proti Pereirovi, ale vesměs bych rád řekl jenom to, že opět došlo na má slova. Říkal jsem sice, že Jirka může Alexe porazit, ale potřeboval k tomu více wrestlingu. Měl si to lépe rozplánovat, než mu odešly nohy.

Alex i Jirka jsou postojáři, ale Alex mi vždy přišel o něco lepší. Je to člen Síně slávy Glory, má spoustu úspěchů v kickboxu a má lépe časované ty kontry. Tohle jsou aspekty, které v boji s ním musíte eliminovat. Já bych to dokázal, nepovažuji ho za sobě rovného soupeře, ale Jirka to nedokázal.

Problém je v tom, že když se chcete prát tváří v tvář s takovým elitním postojářem, musíte si krýt bradu. Když už nic jiného a chcete jít do přestřelky, musíte mít alespoň ty ruce nahoře nebo nějakou základní obranu. Tohle Jirka neměl, doplatil na tu chybu, na kterou jsem už mnohokrát upozorňoval.

Myslím si, že já jsem na úplně jiné úrovni jak oba tito borci. V UFC mám daleko více zápasů a jsem daleko komplexnější. To je ten důvod, proč věřím tomu, že bych si s nimi dělal, co bych chtěl. (…) Dobře, teď vím, že mým soupeřem bude Pereira, proto to budu moct dokázat. Upřímně se na to těším, protože to jsou pro mě snadné prachy,“ rozpovídal se Hill v interview pro Yahoo Sports krátce po turnaji UFC 295, kterého se sám účastnil jako divák.
Další články