Sleduj nás

Gustafsson promluvil o tom, co ho vedlo k přesunu do těžké váhy a jak plánuje naložit se svým soupeřem

Gustafsson promluvil o tom, co ho vedlo k přesunu do těžké váhy a jak plánuje naložit se svým soupeřem

Alexander Gustafsson se po roční odmlce opět vrací zpátky do klece, když se v rámci těžké váhy představí proti Fabriciovi Werdumovi.

Švédský Mauler, který ukončil kariéru po prohře na domácí půdě nad Anthonym Smithem, v sobě dokázal opět zažehnout ten plamen války a odhodlání, který v něm kdysi hoříval.

Alexander Gustafsson se vrací do UFC


„Chybělo mi to. I navzdory tomu, co jsem předtím říkal, jsem nikdy nepřestal cítit to svědění. A nyní je přede mnou nová divize, noví soupeři a já se upřímně těším na to, co mě čeká,“ uvedl Gustafsson.

„Vždy jsem se považoval za spíše takovou větší polotěžkou váhu. Pokaždé jsem do ní musel shazovat nějakých patnáct kilo, abych splnil limit. To shazování se na mně dost podepsalo. Častokrát se tam objevilo nějaké menší zranění. Ať už to bylo s mými zády, mým kolenem nebo něčím jiným,“ vysvětloval důvod svého přesunu o patro výše.


Alexander Gustafsson má opět chuť bojovat

A tak se proti Gustafssonovi nyní postaví bývalý těžkotonážní šampion, jenž to nemá daleko do důchodu. Fabricio Werdum zanedlouho oslaví své třiačtyřicáté narozeniny a k tomu se teď nese na vlně dvou porážek. I tak ho ovšem Alex nehodlá podcenit.

„Fabricio je zkušený soupeř a především velká legenda,“ chválil svého protivníka Mauler. „V jeho arzenálu je spousta vychytávek, kterými mě může zaskočit. Navíc je to nositel černého pásu (v jiu-jitsu, juda i muaythai) a jeho rány, stejně jako u všech ostatních v těžké váze, umí pěkně štípat. Pro mě je velmi motivující se s ním utkat. Do boje půjdu v plné síle a budu připraven mu zmalovat obličej a ukořistit výhru,“ doplňoval švédský navrátilec.Další články