Sleduj nás

Gustafsson: MMA jsem nedělal pro peníze. Chtěl jsem být nejlepší, ale nyní už vím, že na to nemám

Gustafsson: MMA jsem nedělal pro peníze. Chtěl jsem být nejlepší, ale nyní už vím, že na to nemám

Zápas na UFC Fight Night 153 před domácím publikem pro něj měl být odrazovým můstkem, nakonec však Gustafsson jevil takové známky nervozity, že toho jeho soupeř Anthony Smith využil a svého soka ve čtvrtém kole uškrtil. Švédský Mauler následně zahodil rukavice a oznámil konec kariéry.

„Je hotovo, je po všem. Už nemám této show co nabídnout. Jsem zklamaný, že to takto končí, ale asi to tak má být,“ pravil Gustafsson v interview pro stanici EPSN.

„MMA jsem nedělal pro peníze. Dělal jsem to, protože jsem chtěl být nejlepší. Nyní ovšem vím, že na to nemám. A pokud na to nemám, pak nevidím důvod, proč bych měl pokračovat,“ smutnil.

„Je na čase se věnovat dětem a rodině. Navíc vlastním jednu tělocvičnu a rozjíždím ještě pár svých věcí, takže uvidím, jak se to chytne. Loučím se, přátelé. Nyní nastala ta správná chvíle,“ doplňoval dvaatřicetiletý Švéd.


Pro někoho to byl šok, pro druhé jenom logické vyústění. Alex již po druhé prohře s Jonem Jonesem přiznával, že udělal velký krok směrem dozadu, přičemž naznačil, že si není jistý, zdali na to ještě má.

Postupem času však přišla nová motivace a nová šance v podobě důležitého duelu s Anthonym Smithem, navíc před nabitou domácí halou. Švédský bijec ovšem nebyl schopný od prvních sekund zápasu nalézt svůj rytmus. Světlé okamžiky prokazoval až ve třetím kole, jindy se ale musel vzpamatovávat z přesných a poměrně silných ran soupeře.


Zásadní zlom přišel ve čtvrtém kole. Gustafsson neustál Smithův pokus o takedown a vysíleně padl k zemi, kde nastavil soupeři záda. V této pozici se chvíli oba vydýchávali, načež Smith nasadil pár loktů, a když Alexander odkryl krk, dostal se do sevření, z něhož už nebylo úniku. The Mauler odklepal, a ačkoliv mu Smith vzdal za předvedený výkon hold, tak ukončil kariéru.


Další články