Sleduj nás

GOAT Anderson Silva uvedl, kdo je podle něho nejlepší MMA zápasník všech dob. Jones i GSP překvapivě ostrouhali

GOAT Anderson Silva uvedl, kdo je podle něho nejlepší MMA zápasník všech dob. Jones i GSP překvapivě ostrouhaliFoto: UFC

Anderson Silva je neodmyslitelnou ikonou MMA. Skromnost mu však nedovolí, aby sám sebe považoval za toho nejlepšího ze všech… To ale ani Jona Jonese, Georgese St.Pierra či Khabiba Nurmagomedova.

O MMA se říká, že to je stále relativně nový sport, a proto se v něm netočí tolik peněz jako například v boxu. I tak jej ale sledují lidé nejvíce ze všech bojových odvětví a také má své nezpochybnitelné ikony, které tento sport pomohly budovat.

Sečíst je všechny, zabralo by to několik dlouhých řádků. Jednu si ale připomenout můžeme. Dost lidí na ni zapomíná, konec kariéry neměla vůbec dobrý, ale jinak vládla rovnou dvěma hmotnostním divizím v UFC. A právě té vzdal brazilský „Pavouk“ hold.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Za sebe říkám, že absolutně nejlepším MMA bojovníkem, jakého jsem kdy viděl, je BJ Penn. A je mi ctí prohlásit, že jsem jeho velkým fandou,“ přiznával Silva v interview pro Helen Yee.

„Ten sport se neustále mění a vyvíjí. I když vám to nepřijde, je tomu tak. BJ byl ale tím průkopníkem, který ukazoval, že se i vzrůstem menší lidé mohou měřit se skutečnými Goliáši. To je ten důvod, proč tu máme brazilské jiu jitsu. BJ nám ukázal, že se nemožné může stát možným. Je to malý člověk s velkým srdcem,“ chválil jej.


Pokud se na podobnou otázku zeptáme jiných zápasníků, ať už aktivních nebo neaktivních, většina se shodne na tom, že nejlepším MMA bojovníkem je Jon Jones. Jeho resumé však narušuje dopingová aféra i chování mimo klec.

Ze současně aktivních bojovníků k tomuto statusu měl blízko Kamaru Usman. To byl mimo jiné i jeho cíl, stát se tím úplně nejlepším ze všech. Nečekaná prohra s Leonem Edwardsem mu ovšem podkopala plány.


A kdo jsou čtyři nejlepší MMA bojovníci očima samotného šéfa UFC? Na to Dana White nedávno odpověděl pro server Yahoo Sports.  

„Pro mě jsou čtyřmi MMA GOAT’s Jon Jones, Kamaru Usman, Georges St.Pierre a Anderson Silva. I Khabiba uznávám, jeho dominance napříč lehkou vahou byla naprosto neuvěřitelná, ale aby byl úplně nejlepší, musel by se v oboru zdržet o něco déle.“


Další články