Sleduj nás

Glover Teixeira: Kdyby mi bylo 35, tak bych si soupeře jako Procházka nebo Hill mazal na chleba

Glover Teixeira: Kdyby mi bylo 35, tak bych si soupeře jako Procházka nebo Hill mazal na chlebaFOTO: UFC

Když viděl, s jakým elánem si jeho svěřenec poradil s Jiřím Procházkou, tak se hned pochlubil a řekl, že něco takového by dříve zvládl i on sám.

Gloveru Teixeirovi bylo 43 let, když pověsil rukavice na hřebík. Ve svých 42 ještě bojoval s Jiřím Procházkou a jen sekundy ho dělily od výhry na body. Pak se ale dopustil chyby a celou svou pětikolovou snahu mrknutím oka zahodil. Jak nyní brazilský veterán uvedl, tehdy si to nepřiznával, ale bylo to stářím. Pokročilý věk se podepsal jak na jeho síle, tak i na jeho energii.

„Vždy jsem miloval bojování. Byla to má každodenní rutina a neuměl jsem si představit, že bych se bez ní měl najednou obejít. Myslím si, že jsem byl tak dlouho aktivní více kvůli své hlavě než kvůli svému zdraví,“ rozpovídal se Teixeira v Trocacao Franca podcastu.


„Když lidi začali říkat, že s věkem zraju jako víno, dodávalo mi to motivaci. To mě drželo ve hře, abych se bil s kluky na nejvyšší úrovni. Pak jsem ale narazil na Jiřího Procházku, já vstoupil do pětikolové bitvy a rázem jsem cítil, že na tohle už nemám. I když jsem v tom utkání vyhrával, tak mi do toho pátého kola nezbyly síly. Nebylo v mé moci ze sebe vydat víc, proto jsem se dopustil té hrubé chyby, která mě stála celý zápas,“ vzpomínal.

Nakonec ale přeci jen vstoupil do dalšího duelu, a to s Jamahalem Hillem. „Původně jsme měli mít s Jirkou odvetu a má příprava se zaměřovala na něj a na to, abych ho ukončil dříve než v pátém kole. Měl jsem jasně danou strategii, jenže pak se mi změnil soupeř a ten mě naporcoval,“ uváděl.


„Opět si nemyslím, že by nedostatek zkušeností byl tím hlavním faktorem mé prohry. Prostě jsem zpomaloval, mé údery byly pomalejší a čitelnější, já neměl čím překvapit. A to jsou prostě věci, které přichází s věkem, každého to čeká. Kdyby mi tehdy bylo pětatřicet, tak mi věřte, že bych oba ty kluky (Jirku s Jamahalem) naporcoval,“ domnívá se slavný Brazilec, který se nyní věnuje práci trenéra.


Další články