Sleduj nás

Glover Teixeira: Procházka je správný samuraj, opravdu ho respektuji! Nyní se potkáme znovu

Glover Teixeira: Procházka je správný samuraj, opravdu ho respektuji! Nyní se potkáme znovuFOTO: UFC

Památný soupeř a nyní trenér jeho dalšího protivníka. Osudy Glovera Teixeiry a Jiřího Procházky jsou opravdu zvláštně propletené. Koncem roku je čeká další setkání, ve kterém bude opět ve hře titul šampiona UFC.

Brazilský veterán se i po konci kariéry udržuje ve skvělé formě. Ve svém gymu v Connecticutu stále tráví většinu dne, a i když se více zaměřuje na přípravu svých svěřenců, dokáže si najít čas i na sebe. Léta tréninku ho navíc naučila dokonale znát své tělo, a proto praktikuje přerušovaný půst, kdy je více než dvě třetiny dne bez jídla.

„Mám se skvěle a jen se bavím trénováním,“ prohlásil bývalý šampion, který má nyní pod křídly titulové uchazeče Alexe Pereiru. Hvězda Glory je od přechodu k MMA nedílnou součástí tréninkové rodiny. Oba tak budou mít zanedlouho podobný zážitek, protože Alexe čeká souboj s Jiřím pravděpodobně v prosinci.


„Jiří je skvělý bojovník, výborný příklad pro ostatní zápasníky. Jako samuraj s respektem, moc toho chlapa obdivuji, protože on je přesně to, co v tomhle sportu potřebujeme. Má úžasný bojový styl a dokazuje, že je jedním z nejlepších, kteří to kdy dělali,“ nešetřil chválou Glover v rozhovoru pro Mixx Sports Media.

Procházka s Teixeirou mají na svědomí nejlepší zápas loňského roku, když na turnaji UFC 275 předvedli úchvatnou pětikolovou válku. Zápas, který nabídl absolutně všechno, ukončil český borec památným škrcením půl minuty před koncem a získal tak titul polotěžké váhy.


„Byl to skvělý boj, stáli jsme uprostřed klece a vyměňovali si bomby. Pamatuji si, jak jsem ho na začátku dostal na zem a říkal si, že to bude boj a vyhraju. Ale brzy začal vstávat z mých submisí a já pochopil, že to bude velký zápas a dlouhá noc,“ popsal Glover, jak se měnil jeho mindset v průběhu.

Svého mentora se nyní pokusí pomstít Alex Pereira, který si odbyl úspěšnou premiéru v nové váze. Na turnaji UFC 291 udolal na body Poláka Blachowicze, a zlepšením na zemi dokázal, že jeho vývoj v MMA zdaleka nekončí.

„Alex je na tom s údery lépe než já. Bude mít lepší striking, ale budeme hodně trénovat i zem, protože Jirka je na zemi velmi dobrý. Chováme k němu velký respekt, ale chceme vyhrát a přivézt si do Connecticutu pás.“ prozradil Teixeira, co očekává od následující bitvy.


Zdroj: Mixx Sports Media


Další články