Sleduj nás

Glosa: Jsou Conorova léta v UFC už vážně sečtena? Jediný, kdo mu věří, je on sám, říká Zahabi

Glosa: Jsou Conorova léta v UFC už vážně sečtena? Jediný, kdo mu věří, je on sám, říká Zahabi

V poslední době se nám tu rozšířil takový nešvar. Většina lidí, ať už známých nebo neznámých, začala veřejně mluvit (až rýpat) o Conorovi McGregorovi a jeho „ubohém“ výkonu nejen na UFC 229. Daná skupinka se často ztotožňuje s tím tvrzením, že Notoriousova nejlepší léta už jsou za ním, přičemž vše, co UFC mohl nabídnout, mu již dal.

Conor McGregor se ještě v UFC ukáže

Totéž téma nakousl i Firas Zahabi, hlavní kouč z Tristar Gymu v kanadském Montrealu. Před pár týdny (přesněji po UFC 231: Holloway vs. Ortega) ovládl Max „Blessed“ Holloway bitvu dvou jindy bezchybných gladiátorů z pérové váhy a znovu tak obhájil svůj pás šampiona. Jeho šňůra čítá neuvěřitelných 13 výher v řadě, všechny pod podpisem UFC.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Poslední Maxova prohra přišla kuriózně s Conorem McGregorem. Tím mužem, jenž nikdy svůj pás neobhajoval (což se říká, že bývá kolikrát těžší, než jej získat). Když se tedy někdo opovážil tvrdit, že je Holloway nejlepším zápasníkem, jakého pérová váha kdy měla, tak najednou vylezl vlk z díry a řekl: „Ale já jsem ten, kdo porazil Maxe, Alda i Mendese. Kdo jiný by to dokázal než král králů?“

Jak se říká, v minulosti se žít věčně nedá, protože doba kmitá neustále kupředu a podobný elán, jaký kdysi vyzařoval Conor, dnes vyzařují i další zápasníci, co se nemohou dočkat, až přijde jejich příležitost. „Budeme-li se držet toho, jaká je současná situace, tak kdyby se Max s Conorem dočkali odvety, bez váhání bych si vsadil na Maxe,“ pravil Zahabi během živého výstupu zvaného „Ask Me Anything“.


„Myslím si, že Holloway od jejich posledního střetnutí hodně vyspěl. Je pracovitější, agilnější a ve své podstatě i férovější. Když se zaměříte na Conorovy poslední zápasy, v každém z nich podváděl. Nepovolené kopy proti Diazovi, koleno do hlavy a držení za rukavice nebo trenýrky proti Khabibovi… To jenom dokazuje, jak moc jeho síly polevily. Nikoho svými schopnostmi už neohromí,“ vysvětluje.

Podíváme-li se na to zřetelněji, prakticky jediný, kdo se McGregora zastal, byl on sám. Ať už to byl Joe Rogan, Luke Rockhold, Dustin Poirier, Al Iaquinta, Tony Ferguson, Daniel Cormier, ba dokonce i John Kavanagh (Conorův trenér), všichni se shodli na tom, že i supermanovy schopnosti postupně slábnou (řečeno obrazně - každý použil jiná slova, nicméně význam byl stejný).


Nebýt Conorova bouřlivého výstupu, který na sebe poutá pozornost z řad diváků, neuvažovalo by se ani o odvetě s Khabibem. „Odvety se dávají pouze v případech, kdy je ten duel buďto těsný, nebo až po delším časovém odstupu. Conor proti Khabibovi nepředvedl nic, čím by si okamžitou odvetu zasloužil,“ uvedl Joe Rogan ve své show, v níž nechyběl například ani Tyron Woodley, který to jenom podpořil.

Notorious si bohužel tyto výpovědi vzal osobně. Urazil ho zejména názor Firase Zahabiho, neboť byl vyřčen jako poslední. „Přestaň o mně mluvit, jako kdybys mě znal. Sám bys na to, co jsem já dokázal, nikdy nedosáhl. Pronajímáš si tělocvičnu a makáš od hodiny do hodiny, abys ji splatil, takže radši zavři pusu, děcko,“ reagoval Conor na svých sociálních sítích.

A dostavila se i odpověď, i když ne reakcí na tweet, nýbrž formou dalšího živého výstupu. „Reaguju touto cestou, protože kdybych odpověděl písemně, znamenalo by to, že jsem ho tím chtěl urazit nebo že jsem to bral osobně, tak to ale vůbec nebylo. Jenom protože si myslím, že je momentálně Max lepší bojovník, se musím hned s někým hádat či se s ním urážet?“ ptal se svých posluchačů.


„Nejdřív jsem si říkal, že mě Conor vůbec nezná nebo můj kanál ani neposlouchá, ale pak najednou píše a ví o mém pronájmu. Jediné, co to může znamenat, je to, že poslouchá můj kanál, takže mu tímto děkuji za podporu,“ zvolil šalamounskou odpověď, čímž toto téma mezi oběma uzavřel. Na druhou stranu jeho názor o favorizování Hollowaye podpořila většina lidí, která zároveň říká, že pokud je Conor jiného postoje, ať to přijde dokázat.  

Všichni z nás se na to jistě dívají z jiného úhlu pohledu. Určitě je nutné dodat, že Conor ve své top éře dost zviditelnil nejenom sebe, ale i celé UFC. Jeho zápasy bývají nejsledovanější, o čemž svědčí i tvrzení Dany Whitea, který mu chce dohodit odvetu s Khabibem už v průběhu roku 2019. Ačkoliv tu jsou borci, co si to zaslouží mnohem více, žádný z nich společnosti nepřinese takové výnosy z PPV jako právě „Bad Blood“.

Khabib vs. Conor? Počítám s tím, že se diváci v roce 2019 dočkají odvety, potvrdil Dana White

Důležité jsou pay-per-views. Manažer Khabiba vysvětluje, proč se fight s Fergusonem neuskuteční


Další články