Sleduj nás

Georges St-Pierre: Návrat jistý není, ale zápas s Khabibem mě láká

Georges St-Pierre: Návrat jistý není, ale zápas s Khabibem mě láká

Legendární zápasník ze střední či velterové váhy nám nedávno prohlásil, že je po boji s těžkou nemocí odhodlaný se opět vrátit zpátky do nitra oktagonu, ale ještě si není jistý, jestli by tím mohl více získat, než ztratit. Jaká myšlenka se mu ovšem zamlouvá, to je boj se současným šampionem v lehké váze Khabibem Nurmagomedovem, který by jeho úvahu o dalším velkolepém comebacku mohl podpořit.

Po uši ozbrojený ranař už doufejme nadobro vyhrál svůj boj s chorobou střevní sliznice a i když je sice jasné, že kvůli tomu mu tělo nedovolí zápasit na vyšší úrovni, než je velterová váha, on sám si s tím nic nedělá, neboť by byl v případě potřeby ochotný přejít za The Eaglem do lehké hmotnostní kategorie.

Georges St-Pierre se vrací


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Motivace pro mě není již tak silná, jako bývala kdysi. Už nemám dostatek sil, abych si tím vším procházel znovu… probojovat se postupně celým žebříčkem až na vrchol, kde bych mohl vyzvat aktuálního šampiona… s tím už je pro mě konec,“ přiznává otevřeně. 

„Dělal jsem to mnoho, mnoho let, ale pak jsem dosáhl bodu, kdy na všechny věci přihlížím trochu jinak. Za poslední měsíce jsem se musel psychicky a fyzicky vypořádat s řadou věcí, které jsem dříve přehlížel. Znáte to… hlava by si přála bojovat, ale tělo vám to nedovolí,“ mluví o svých zdravotních komplikacích.


„Momentálně ještě dokončuji svou léčbu a jakmile dojdu do fáze, kdy to bude vše za mnou, rozhodnu se, co bude dál. Nejvíce mě láká duel s Khabibem, protože je to šampion, jehož ještě nikdo neporazil. Z hlediska atraktivity pro sebe nevidím lepšího soupeře, než je on, protože se tu momentálně nikdo, kdo by za sebou zanechával takhle velkou stopu, nenajde,“ vysvětluje. 

„Co mě na tomto souboji motivuje nejvíce, je to, že bych mohl být první, komu se podaří změnit historii. Vyhrát jeden zápas dokáže každý, ale být vůbec tím prvním, kdo porazí doposud neporaženého šampiona, to je opravdu výjimečné,“ doplňuje a uzavírá.

Další slovo bude mít po čase až UFC, jak se k tomu postaví. Khabib má momentálně hodně zájemců, přičemž tím největším je Tony Ferguson, ovšem také má před sebou neodkladný distanc za onen již několikrát zmíněný skok do publika.Další články