Sleduj nás

Georges St.Pierre jmenoval své dva vysněné soupeře, kterým už bohužel nestihl čelit

Georges St.Pierre jmenoval své dva vysněné soupeře, kterým už bohužel nestihl čelit
Čím je Georges St.Pierre starší, tím víc se nebojí přiznat, jak mu bojování chybí. A obzvláště ho mrzí, že nestihl čelit dvěma specifickým soupeřům.

GSP je legenda velterové váhy a dle některých stále nejlepší bojovník této divize v celé historii. Ke konci aktivní kariéry jej zmohly zdravotní potíže, které rovněž hrály roli v jeho rozhodování ohledně konce kariéry.

Předčasný pobyt v důchodu ale často bojovníka nutí přemýšlet, zdali ty rukavice nepověsil příliš brzy. GSP pravidelně trénoval a často měl silnou touhu se vrátit. Jedna konkrétní nabídka dokonce byla vyloženě na stole, ale nakonec nedopadla. Jednalo se o zápas s Khabibem Nurmagomedovem.


Georges St.Pierre je legenda UFC Georges St.Pierre

Georges St.Pierre je legenda UFC


„Když je fighter v důchodu, uvědomí si, že mu ten sport vážně chybí. A nejhorší je, když cítíte, že to v sobě ještě máte, ale něco z vás nechce riskovat a nechcete ani porušit ani slib, který jste dali rodině…,“ rozmlouval se slavný bijec v interview s Helen Yee.

„V souvislosti s tím mě nejvíce mrzí, že mi nedopadly dva zápasy. Vždy jsem toužil, aby bojoval nejlepší proti nejlepšímu, což v době mé aktivní éry stále byl Anderson Silva. Toho jsem vážně chtěl, nedopadlo to. A druhým fighterem je Khabib Nurmagomedov, také nejlepší bojovník a také to nedopadlo,“ přiznával.


„Zejména u Khabiba je nutné přiznat, že jsme měli už smlouvu na stole. V jeden moment to opravdu vypadalo dobře, ale kvůli jistým důvodům z toho sešlo,“ dodal St.Pierre. A my si dnes už můžeme říct, že za vše mohl nečekaný skon Khabibova otce Abdulmanapa, který byl pro syna hnacím motorem. Po jeho smrti ztratil i pověstný Orel touhu bojovat.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články