Sleduj nás

George Foreman: Takový boxer, jako je Mike Tyson, se rodí jen jednou za století. Ten by dnešním bačkorám ukázal

George Foreman: Takový boxer, jako je Mike Tyson, se rodí jen jednou za století. Ten by dnešním bačkorám ukázalFOTO: TOP RANK

Devadesátá léta představovala zlatou éru boxu, tedy sportu, který dnes bohužel uvadá. Chyba je nejen v nedostatku kvality, ale především pak ve strachu, který současné špičce brání, aby bojovala proti sobě.

Stále relativně nedávno se boxerští fanoušci dočkali dalšího zklamání. V těžké váze se nám opravdu dlouho formoval velký duel mezi Deontayem Wilderem a Anthonym Joshuou, až se náhle objevila zpráva, že oba bojovníci nenašli společnou řeč. Toto zklamání znamenalo, že více než šest let budovaný příběh nedostane svoji tečku, po které všichni fanoušci toužili. 

Porovnáme-li si starou a současnou dobu, můžeme si říct, že se i dříve bojovalo kvůli penězům, ale domluvit zápas nebylo zdaleka tak obtížné. Všichni chtěli být nejlepší a prakticky všichni budili napříč veřejností velký zájem i respekt. Zejména pak jeden člověk, který byl dokonce ztělesněnou noční můrou, jejíž zápasy si nikdo nemohl nechat ujít.


„Nechci dnešní kluky nikterak hanit, ale přijde mi, že to jsou jen pozéři a že ta kvalita staré školy byla někde úplně jinde. Dnešní generace se tváří jako nejlepší, ale přitom odmítají boxovat jeden proti druhému. Je mi opravdu moc líto, že se toho museli ujmout saudští šejkové, kteří ty kluky zbytečně, ale zbytečně přeplácí, protože sami nenašli odvahu si budovat odkaz,“ chopil se slova někdejší velký šampion George Foreman.

„Vůbec se nedivím tomu, že i takový Mike Tyson oznámil svůj návrat. Žádný člověk ten sport nemůže oživit tak moc, jako to udělá on. Bohužel pro nás ale, takovýto člověk se zrodí jenom jednou za století. Upřímně přiznávám, že Mike byl monstrem, se kterým se setkáváte akorát ve svých nočních můrách. Všechny kolem sebe děsil, a právě kvůli němu lidé tento sport milovali,“ vzdával Foreman hold druhé nesporné legendě.


„Rád bych, aby se box opět vrátil na výsluní, ale o tom už nerozhoduju já. Je možné, že to Saúdové teď rozhýbou, ale také je možné, že doručí pár zápasů a pak se na to vykašlou, protože ty kluky nebudou chtít platit věčně. Uvidíme, jak to nakonec bude. Doba se bohužel posunula a peníze jsou až na prvním místě," dodal „Big George“ pro iFL TV. 


Další články