Sleduj nás

Ganoška chce zamotat promotérům hlavy a hlásí: Jediné, co mě zajímá, je Balážův titul

Ganoška chce zamotat promotérům hlavy a hlásí: Jediné, co mě zajímá, je Balážův titulFoto: Patron Boxing

Až v pátek večer vstoupí do ringu na galavečeru The Ring 10, bude na Milana Ganošku (5-2-2, 3 KO) v zaplněném Boby Centru čekat 10. profesionální zápas. A hned titulový. „Moc se na ten duel těším, podobné příležitosti nedostanete každý den,“ říká pro Patron Boxing brněnský sympaťák.

Deset let v boxu. Desátý profesionální duel. První o pás. Těch kulatých čísel je pro svěřence Miloše Kuběny a Jana Bezvody opravdu hodně, kolena se mu ale rozhodně nerozklepou. Ani z faktu, že proti němu stojí daleko zkušenější šampion, olomoucký „Rocky“ Patrik Baláž (10-4, 4 KO). Ten se stal domácím šampionem v super velterové váze loni v říjnu, když v deseti kolech jasně přeboxoval Jana Šindeláře.

Šikovného postojáře, ale ne až tak zkušeného čistokrevného boxera. To Ganoška je jiný příběh. Box je jeho srdcovka. Věnuje se mu od roku 2013, představil se na domácím amatérském šampionátu, objel i řadu mezinárodních turnajů, odbouchal na 50 zápasů. Ne, nemá na kontě tolik bitev jako Baláž, zkušeností ale už má také dostatek.

A sluší se sportovně říct, že jeho profesionální rekord je kvalitnější než ten šampionův. Ostatně, to tvrdí také světový žebříček boxerské encyklopedie BoxRec.com. Ganoška je v něm před Balážem. V roce 2023 se postavil hned šesti protivníkům včetně neporaženého ukrajinského dua Kostjantin Korenev (8-0, 5 KO), Mykyta Alistratov (8-0-2, 4 KO). S prvně jmenovaným v Praze těsně prohrál, s druhým doma v Brně remizoval.

„S Mykytou to bylo hodně o technice, šikovnosti, ten zápas mi dal hodně, co se pohybu a přehledu v ringu týče. No a s Kostjantinem to byla od začátku do konce válka, kde to bylo hlavně o srdci a bojovnosti. Obecně jsou zápasy s Ukrajinci vždy nesmírně těžké, jsou to šikovní a tvrdí kluci,“ vrací se do první poloviny loňského roku obdivovatel Vasyla Lomačenka, Gervonty Davise či Mannyho Pacquiaa. Co tento trojlístek spojuje s Ganoškou? Všichni boxují v otočeném gardu.


Zatímco prvně dva jmenovaní měli své dosud poslední souboje na jaře a filipínská legenda už kariéru ukončila, on si na podzim střihl duel s talentem německé stáje SES Boxing Julianem Vogelem (13-0-1, 7 KO), který předtím shodou okolností remizoval s Alistratovem. Ganoška sice prohrál na body, zanechal ale u našich západních sousedů výborný dojem. Že si zaslouží pozici titulového vyzývatele, pak potvrdil listopadovým triumfem nad zkušeným Maďarem Zoltanem Szabem.

„Připravuji se na sto procent, pokud nejsem v práci, trénuji. Dávám do toho maximum, i když to není snadné. Vím, že je rozdíl boxovat na šest a na deset kol. Ale chci ten titul, vnímám to jako velkou šanci,“ přiznává zástupce Brněnské boxárny, který zároveň odmítá, že by mělo jít o souboj techniky (Baláž) vs. síla (jeho maličkost). „Myslím, že i já umím zatancovat na nohou, že mám dobrý pohyb, uvidíte sami.“

Zajímavostí je, že zatímco oba se velmi dobře znají s dalším brněnským dravcem Honzou Polákem, který se na The Ring 10 taktéž představí a který po pásu šampiona super velteru taktéž pokukuje, oni dva se poprvé v ringu potkají až v pátek večer. „Nikdy jsme spolu netrénovali, ale byli jsme v jednom extraligovém týmu (DTJ Prostějov), takže jsem ho viděl připravovat se i boxovat. A vždy se mi moc líbil jeho lehkonohý styl,“ říká bijec, který tehdy působil v polotěžké váze, tedy o 12 kilo výše než nyní. „Teď shazuji zhruba pět kilo,“ přidává k tomuto tématu.


Přestože má pro nejbližšího protivníka slova respektu a chvály, nebojí se ani ozvat. A to ve chvíli, kdy Baláž na sociálních sítích prohlásil, že Ganošku ukončí před limitem: „Nemohl jsem to nechat jen tak bez odezvy, to by nenechal nikdo. Jen jsem reagoval na něj. Rozhodne se v ringu a měl by být maximálně pozorný, protože já v něm nechám absolutně všechno.“

Zda to bude stačit na zisk pásu, či nikoliv, teprve uvidíme. Dvě věci jsou ale jisté už nyní:

Jakmile zazní gong, bude Ganoška soustředěný jen na Baláže, pokud na něj nějaká předzápasová nervozita padne, tak se vstupem do ringu zase rychle odletí.

A ta druhá? Ta se týká zmíněného Poláka. „Soustředím se jen na Patrika, zisk titulu, co bude dál, jaké dveře mi to otevře, to neřeším. Ale případný souboj s Honzou si nedovedu momentálně vůbec představit. Jsme hodně dobří kamarádi, nechci s ním boxovat,“ zakončuje své povídání. Mimochodem jeho slova jako kdyby kopírovala ta, která před pár dny vykřiknul druhý z brněnských ranařů.


Tak, co povede se brněnskému duu promotérům řádně zamotat hlavy? To můžete sledovat osobně, či skrze PPV. Vstupenky, nebo stream si můžete zakoupit na stránkách pořádajících stájí – Patron Boxing a Fusion Fight League.


Další články