Sleduj nás

Gamechanger české bojové scény! OKTAGON přináší revoluční projekt

Gamechanger české bojové scény! OKTAGON přináší revoluční projekt
To, o čem se poslední týdny potichu šuškalo, je nakonec realitou. OKTAGON ve spolupráci se sázkovou kanceláří Tipsport odhalil projekt, kterým se v příštím roce dramaticky změní poměry na domácí scéně bojových umění.

MMA se tak díky penězům, které do něj společně nalijí, posune na úplně jinou úroveň a vykročí ze stínu poloamatérského sportu, kde i ty největší hvězdy musejí po nocích mrznout jako ochranka na dveřích.


Jak tedy bude celý projekt probíhat?


V průběhu roku 2023 se odehraje pyramida ve veltrové váze, které se zúčastní šestnáct bojovníků z celé Evropy. Sedmičku vyvolených nasadí OKTAGON rovnou ze svých řad. Dalších sedm vzejde z nově přihlášených borců a zbytek se doplní díky hlasování diváků.


To, čím je celý projekt unikátní, je finanční ohodnocení všech zúčastněných. Již ti, co neprolezou přes bránu osmifinále, dostanou příjemných 400 tisíc korun. Neúspěšní čtvrtfinalisté téměř milion a pokud bojovník skončí v semifinále, obohatí své konto o skoro dva miliony. Poražený finalista dostane na cestu domů miliony tři a vítěz shrábne pohádkových sedm milionů korun!

Čísla, která nemají v domácích podmínkách obdoby, mohou opravdu změnit životy bojovníků a posunout je sportovně na úplně jinou úroveň.


Za Českou republiku se samozřejmě jako první skloňovaly jména Davida Kozmy a Patrika Kincla. Přední zápasníci OKTAGONu ve veltru a střední váhy dlouho vyhlašovali, že místo vzájemného zápasu radši spojí síly na zahraniční soupeře.

Nabídka takového kalibru, jakým je turnaj Gamechanger, ale logicky upravila priority obou kamarádů.

Gamechanger je turnaj organizace Oktagon MMA Gamechanger je nový turnaj organizace Oktagon MMA


“My jsme si vždycky s Patrikem říkali, že pokud spolu někdy půjdeme, třeba nějaký další Zápas tisíciletí, že to bude o pořádné peníze. Ty peníze v tom finále už jsou hezké, takže si to dáme spolu,” připustil David Kozma, že lákadlu 7 milionů se špatně odolává.

„Došli jsem k tomu, že jsme s tím oba dva OK a že je to natolik zajímavý projekt, že do toho půjdeme. Děláme ten sport pro fanoušky a myslím si, že ve velteru to bude hodně zajímavý zápas, tak jim to dopřejeme. Jsem zvědavý na ten mix emocí, který by v tom případném souboji měl přijít,” potvrdil Patrik Kincl, že pokud se oba borci protlučou náročným pavoukem turnaje, dostaneme roky konzultovaný zápas jako důstojné vyvrcholení celé pyramidy.

Další články

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu

Dvě těžké váhy evropského MMA v sobě. Oktagon a KSW se momentálně přetahují o nadvládu nad starým kontinentem. Přestupy mezi organizacemi tak budou mít stále třaskavější nádech a očividně půjde i o ty největší hvězdy.

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu