Sleduj nás

Gaethje: Khabib je momentálně nejlepší, ale zcela bez porážky určitě není

Gaethje: Khabib je momentálně nejlepší, ale zcela bez porážky určitě není

Rozvířit vody před vzájemným zápasem se pokouší nový dočasný šampion divize lehké váhy Justin „The Highlight“ Gaethje (22-2), který je nyní od svého triumfu nad Tonym „El Cucuy“ Fergusonem (25-4) pod neustálým dohledem medií.

Justin si svým excelentním vystoupením na UFC 249 vysloužil vstupenku k bitvě o regulérní pás, jenž má v moci jindy neomylný šampion Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov (28-0). Nad jeho skóre zůstává jenom rozum stát. Osmadvacet profesionálních MMA výher v řadě, přičemž dvanáct z nich se zrodilo právě v UFC. Jedná se nepochybně o velmi těžký oříšek na rozlousknutí a Gaethje by rád byl tím prvním „vyvoleným“, komu se to povede.

„Jsem tu, abych přepisoval historii, což znamená utkávat se s těmi nejlepšími. A tím nejlepším je momentálně Khabib, proto chci bojovat s ním,“ reagoval Gaethje před americkými novináři, jimž stihl rovnou prozradit i své vysoké odhodlání, s nímž hodlá do onoho zápasu vstoupit. „Jdu tam s úmyslem Khabiba zabít. Byl bych uražen, kdyby se on sám nepokusil o to samé. Oba dva jsme profesionální atleti, co touží po úspěších. To je ten důvod, proč jsme tady,“ vysvětloval.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

A že je Nurmagomedov nepřekonatelnou překážkou? Ani tohle si Justin nemyslí. „Mám ho dobře nastudovaného, prakticky celý život se motal kolem mě. Jeho bratr zápasil ve World Series of Fighting (nynější PFL), kde jsem byl i já. A Khabib často chodíval na jeho zápasy. A že je neporažený? To je podle mě utažené za vlasy, protože třeba s takovým Gleisonem Tibauem prohrál… Ovšem to je pouze můj názor,“ doplnil Gaethje a zmínil tak zápas, jenž Khabib vyhrál v létě roku 2012 na body. Tehdy se mu nepodařilo doručit ani jeden takedown, ale i tak v očích rozhodčích celá tři kola duel kontroloval.


Další články