Sleduj nás

Furymu došla trpělivost a kritiky poslal do míst, kam slunce nesvítí: Nikdo z vás není tak bohatý, jako jsem já!

Furymu došla trpělivost a kritiky poslal do míst, kam slunce nesvítí: Nikdo z vás není tak bohatý, jako jsem já!FOTO: TOP RANK

Už to jsou více jak tři týdny a Tyson Fury stále čelí kritice jak za svůj výkon proti Francisovi Ngannou, tak i za řeči, které vedl po zápase.

Gypsy King byl zprvu pokorný, jenže tato vlastnost mu vydržela pouze v den boje. Následujícího rána začal sérii obhajob, kterými přesvědčoval své okolí, že duel s Francisem vyhrál a že jeho protivník vsadil na tzv. „dirty boxing“ a dost podváděl. „Zejména ty údery do zátylku byly z jeho strany za hranou,“ hájil se například.

Nyní doba pokročila a Fury, ač už má domluvený nový zápas, stále čelí kritice fanoušků. Ti jako by nemohli navzdory slabému výkonu unést jeho silácké řeči, že měl po celou dobu duel s Predátorem pod kontrolou. A protože ta kritika neutichala, ztrácel i sám britský boxer svoji chladnou hlavu.

„Takovou kritiku jsem upřímně ještě nezažil, ale mám pocit, že přichází hlavně od MMA fanoušků. Já jsem boxerský král, oni podporovali svého bojovníka, tomu se povedl jeden šťastný úder a oni teď nemohou skousnout, že nevyhrál,“ ohradil se Fury proti negativním reakcím na jeho adresu.

„Takže co se těchto kritiků týče, můžete mi vlézt do zadku. Vůbec mě nezajímá, co říkáte. Víte proč? Zaprvé nejste tak bohatí, jako jsem já, zadruhé nevypadáte tak dobře, jako vypadám já, a zatřetí nejste světoví šampioni těžké váhy, jako jsem já,“ zaslal všem nepříznivcům drsný vzkaz.

Pakliže se oprostíme od Predátora Ngannou i této kritiky, již v únoru bude na Furyho čekat velký zápas s Oleksandrem Usykem, který ve své profesionální kariéře ještě nenašel přemožitele. A to čelil dvakrát Anthonymu Joshuovi, jehož v obou případech shodně zdolal na body.

„Tohle je ta největší událost novodobých dějin boxu,“ ví Fury. „Nechci teď mluvit o Usykovi, kterého i tak nepovažuji za legitimního soupeře, nýbrž o velikosti této události. Naposledy měl tu čest sjednotit pásy Lennox Lewis, což je více než dvě dekády let dozadu. Těžká váha tento zápas hrozně dlouho potřebovala a mně je velkou ctí, že ho můžu být součástí. Myslím si, že si tím tvoříme vlastní dějiny a že tento zápas rozhodne o tom, kdo je nejlepší boxer těžké váhy světa,“ řekl Gypsy King v interview Michaelu Bensonovi.​
Další články