Sleduj nás

Fury: V prvním zápase mi chyběla síla i energie, abych mohl Wildera ukončit

Fury: V prvním zápase mi chyběla síla i energie, abych mohl Wildera ukončit

Současný král těžké váhy WBC Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) stihl odhalit, co se změnilo mezi prvním a druhým zápasem s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Slavný britský boxer už během propagace k odvetnému klání hlásil, že v prvním zápase s Wilderem ještě nebyl ve své optimální formě. Než ovšem nadešel čas reparátu, stihl se dát do pořádku. „Deontay nikdy nebojoval se stoprocentním Gypsym Kingem. Připravte se, že v odvetě uvidíte maximálně připraveného soupeře…,“ sliboval. A to také splnil.

Ve skutečnosti prý jeho plánem pro utkání z 1. prosince 2018 nebylo Wildera knokautovat. „Můj celý tým věděl, že ještě nejsem v optimální formě, a proto bylo naším cílem dát Wilderovi školu boxu. A tu také dostal. A i když jsem měl slibné příležitosti, jak tu kombinaci dotáhnout k zakončení, chyběla mi energie. Opravdu jsem byl téměř bez dechu. Tak dlouho jsem nestál v ringu, že se to na mně podepsalo,“ odhaloval ury, přičemž kladl důraz na jednu zásadní věc. „Nepotřebuji vám lhát, tohle všechno je pravda.“


wilder_fury

The Bronze Bomber ve skutečnosti prohrával na body a nebýt onoho pověstného knockdownu z dvanáctého kola, přišel by o svůj pás těžké váhy federace WBC mnohem dříve. Nakonec i s ohledem na Furyho chvilkové pobláznění se misky vah záhy vyrovnaly. 


A ačkoliv se jednalo o velmi pohlednou kombinaci, Fury stále cítil, že i tak měl vyhrát. „Wildera jsem přeboxoval a rozdal jsem i více silových úderů. Věděl jsem, že jsem udělal dost, abych ten zápas vyhrál,“ narážel na chybný úsudek rozhodčích, kvůli čemuž se jeho přístup do odvety změnil. „Zjistil jsem, že tady v Americe mi bodovou výhru nedají, a proto jediný způsob, jak jsem mohl vyhrát, bylo knokautem. A to se povedlo. Naprosto jsem udělal vše, co jsem před utkáním slíbil, že udělám. Král se vrátil na svůj trůn,“ těšilo ho.


Další články