Sleduj nás

Fury se bojí, duel opět nebude, sdělil Usyk a začal si hledat nového soupeře

Fury se bojí, duel opět nebude, sdělil Usyk a začal si hledat nového soupeřeFOTO: Shutterstock

Velký sjednocující souboj, na který diváci tak dlouho čekali, se podle všeho opět neuskuteční. Oleksandr Usyk vysvětlil i proč.

Hodiny tikaly, tikaly, až dotikaly. Tyson Fury předložil svému ukrajinskému protějšku jasné podmínky, které zahrnovaly přerozdělení financí, na něž měl Usyk do určitého data kývnout. To se ovšem nestalo, a tak předem zamluvený termín pro 29. dubna ve Wembley padl a spolu s ním i velký sjednocující zápas.

„Tyson mě zatlačil do kouta,“ řekl Usyk. „Nejdříve chtěl přerozdělit finance 60:40 % v jeho prospěch, následně 65:35 a nakonec 70:30 %. Vždy, když jsme to přijali, tak chtěl ještě více. Vše to došlo do bodu, ze kterého jsme už nemohli jít níže. Z toho, co jsme pochopili, mu vůbec nešlo o bitvu. Té se chtěl od samotného začátku vyhnout. Patrně se bál,“ domyslel si.

Duel, k němuž mělo dojít 29. dubna v britském svatostánku se tedy ruší. „Ten zápas nebude, bohužel. Nemám víc, co bych k tomu řekl. Tyson nemá zájem uskutečnit jeden z největších boxerských duelů všech dob. Celé poslední týdny z něho šílím, snažil jsem se mu vyhovět, a nakonec mi stejně dal jasně najevo, že ten zápas se mnou nechce,“ sdělil Usyk serveru SPORTbible.

Ukrajinský šampion následně odhalil, že si už začíná hledat nového soupeře, se kterým by se rád utkal ještě před začátkem léta. Na truc bychom se nemohli divit, kdyby si vybral takového Deontaye Wildera, který pro změnu otálí s podpisem smlouvy k souboji s Andym Ruizem. Jak to tak vypadá, v těžké váze teď nechce nikdo s nikým boxovat.Další články