Sleduj nás

Fury: Přijal jsem nabídku k zápasu s Mikem Tysonem! Ale…

Fury: Přijal jsem nabídku k zápasu s Mikem Tysonem! Ale…

Tito Ortiz není jediný, kdo potvrdil, že obdržel telefonát od zástupců Mikea Tysona, kteří mu nabídli exhibiční zápas s právě se vracející boxerskou legendou. Druhý, kdo rovněž zvedl telefonní sluchátko, byl Tyson Fury.

Kdekoho by napadlo, že má „Iron“ Mike v době návratu zájem pouze o své vrstevníky, ale čím dál více se začíná ukazovat, že tak to určitě není. Brzy čtyřiapadesátiletá legenda touží po pořádné výzvě, a dokonce zalícila na tu nejvyšší možnou.

„Obdržel jsem telefon a v něm znělo: ‚Chceš bojovat s Mikem Tysonem?‘ Já se divil. Něco takového jsem vůbec nečekal,“ pravil Fury na kanálu BT Sport. S odpovědí prý ale nemusel otálet. „Řekl jsem: ‚No sakra! To si pište, že chci!‘ Jen si nemyslím, že je něco z toho proveditelného."


Nabídka tedy byla přijata, ale i tak se Fury domnívá, že k žádnému souboji nedojde. Mike Tyson a Evander Holyfield (který rovněž nedávno potvrdil návrat) sice touží lidem předvést pravý „oldschoolový“ box, ale zápasit rovnou s dnešní špičkou? To je trochu sci-fi.

„Nepochybuji o tom, že Mike myslí svůj návrat vážně a hodlá podstoupit pár exhibičních duelů, ovšem on i Holyfield se utkali již před třiadvaceti lety, což znamená, že jsou dnes příliš staří,“ říkal „Gypsy King“ s úsměvem, čímž se ani jednoho nechtěl dotknout.


„Ale kdo jsem, abych lidi soudil. Nepokoušel bych se zničit něčí sny. Pokud si oba dva myslí, že na to mají a že jsou zdraví, pak ať si dělají, co jen chtějí. Koneckonců je to jejich život,“ doplnil Fury a navrhoval, aby raději Tyson s Holyfieldem završil trilogii.

Čeho se však doopravdy dočkáme, to zůstává samotným překvapením. Nesmíme zapomínat ani na to, že telefon od zástupců „Železného“ Mikea obdržel i bývalý UFC šampion Tito Ortiz, který potvrdil, že výzvu přijal. A jako bonus předevčírem dokonce již sdílel „promo“ video k exhibičnímu zápasu. 


Další články