Sleduj nás

Fury předvedl dominantní výkon a v sedmém kole ukončil nadvládu Wildera!

Fury předvedl dominantní výkon a v sedmém kole ukončil nadvládu Wildera!

Král je mrtev, ať žije král! Deontay Wilder po deseti úspěšných obhajobách na trůnu těžké váhy WBC našel přemožitele, jímž se stal britský obr Tyson Fury. Ten po dominantním výkonu nakonec oslavil vítězství v sedmém kole via TKO.

Tak trochu jsme nevěděli, co od tohoto duelu můžeme čekat. Nejčastější prognózou bylo, že vyhraje buďto Wilder na KO, nebo Fury na body. Pravda byla však úplně jiná. Gypsy King slavil kýžený úspěch ze změny trenéra a svým stylem dal tak trochu zavzpomínal na mocného Wladimira Klitschka.

Hned od úvodu zápasu bylo viditelně zjevné, kdo se chtěl chopit otěží a určovat tempo. Tyson prakticky nonstop na svého soupeře tlačil a nutil ho stahovat se až k rohu ringu, kde mu nedával příliš prostoru a kde se ho následně snažil zasypat svými dělovkami. Jedna taková ve druhém kole otevřela Wilderovi ret a způsobila první krvavé zranění utkání.


Z hlediska dalšího průběhu bylo nejvíce klíčové třetí kolo, v němž bývalý nesporný šampion utržil dva knockdowny. Přesně jak Fury slíbil, tak i doručil. Nechybělo moc a málem jsme se nedostali do čtvrtého dějství, Wildera však zachránil gong.


The Bronze Bomber, nyní už viditelně otřesený, chtěl ukázat, že se nevzdá. Dříve boxoval se zlomenou rukou, a i teď věřil v malý boxerský zázrak. Jeho bomby sice létaly vzduchem, ale jen velmi obtížně hledaly svůj cíl. Nemůžeme říct, že vůbec nic netrefil, pouze žádná z jeho ran nebyla čistá. 

Páté a šesté kolo bylo lehce kouskované. Fury nechtěl nic podcenit a Wilder naopak hledal bezpečí v klinči. Jeho obličej však vyzařoval známky válečných zranění, zejména jeho levé ucho nevypadalo vůbec dobře, a nakonec se přeci jen neubránil další Tysonově trefě, která ho už poněkolikáté doslova vyvedla z míry.


Jakmile začalo sedmé kolo a Gypsy King v něm opět zahnal svého soupeře do rohu, kde ho prověřil svou pravačkou, tak rozhodčí duel zastavil. Wilderův tým z bezpečnostního hlediska vhodil do ringu ručník, ačkoliv sám alabamský rodák chtěl ještě pokračovat. Tyson Fury vyhrál na technické KO a ovládl těžkou váhu federace WBC, čímž doplnil jediný kousek, který mu ve sbírce chyběl.


Další články