Sleduj nás

Tyson Fury: Usyk je nejlehčí soupeř, jakého jsem kdy potkal. Chvílemi mi to přišlo jako s amatérem

Tyson Fury: Usyk je nejlehčí soupeř, jakého jsem kdy potkal. Chvílemi mi to přišlo jako s amatéremFoto: DAZN

Tyson Fury měl již dostatek času, aby se podíval na záznam svého zápasu s Oleksandrem Usykem. To udělal, a vícekrát dokonce, ale pokaždé mu z toho vyšel jasný závěr – zářez!

Původně snil o tom, že proleze kariérou bez ztráty jediné kytičky. Po duelu s Dillianem Whytem ukončil kariéru a skutečně se zdálo, že svá slova naplní, jenže pak se objevili saúdští šejkové a Furymu, jehož tělo už jevilo známky důchodu, předložilo nabídku, co nešla odmítnout.

Gypsy King, jehož uvadlá forma byla cítit již v duelu s Francisem Ngannouem, se během pár měsíců snažil dostat do kondice, která mu v celkovém součtu ale nepomohla k vítězství. S Oleksandrem Usykem prohrál na split decision (1-2 na body) a přišel jak o svůj bezchybný rekord, tak i místo v žebříčku, a k tomu navíc o pás šampiona těžké váhy WBC.

Pokud tato prohra měla ve Furyho životě něco změnit, pak to, že mu dodala motivaci opět trénovat a boxovat. Přeje si napravit to květnové zaváhání, které navíc nepřisuzuje vlastní chybě, nýbrž chybě rozhodčích, jež zmohl soucit a bodově se přiklonili na stranu ukrajinského soupeře.

„Ten duel s Usykem byl ve skutečnosti mnohem lehčí, než jsem předem očekával. Mnohem, mnohem lehčí. Dokonce bych řekl, že to byl nejlehčí soupeř, jakého jsem kdy potkal. Nemá jak sílu úderu, tak ani kardio. A jeho taktika není žádná věda. Jeho maximum jsou kombinace o tří, maximálně čtyřech úderech, dá se dobře načíst,“ zanalyzoval Fury prohrané utkání na svém YouTube kanálu.


„Největší problém, pokud tam nějaký byl, vidím v tom, že jsem si z Usyka dělal srandičky. Tím, jak to bylo snadné, jsem ho nebral vážně. Měl jsem z toho psinu a dovolil jsem si příliš husarských kousků. Připadal jsem si, jako když dávám školu nějakému amatérovi, až tak snadné to bylo,“ popisoval.

„Jediné, na co lidé upozorňují, je to, jak mě trefil v devátém kole. A to dávám lidem za pravdu, tam mě trefil, ale ten úder přišel proto, že jsem z toho měl strašnou srandu a nebral to vážně. A tak mě prostě logicky nachytal. Ukazoval jsem mu prostředníček tak dlouho, až se mi to vymstilo. Takže to je takové poučení do příště. Samotný výsledek je pak velkým zklamáním bodových rozhodčích, co se nechali ovlivnit situací na Ukrajině,“ zněla Furyho první otevřená zpověď.


Další články