Sleduj nás

Fury odpovídá na Wilderovu žádost ke čtvrtému fightu

Fury odpovídá na Wilderovu žádost ke čtvrtému fightu
Deontay Wilder je oficiálně zpátky a rovnou má políčeno na ty nejvyšší možné cíle.

Bronzový Bombardér by do své moci velmi rád opět získal pás těžké váhy WBC, který bedlivě opatroval pět let, než mu jej odňal Tyson Fury. Přesně ten soupeř, který nedávno ohlásil odchod do důchodu, z něhož se bleskově stihl vrátit.

Není se tedy čemu divit, že si Wilder přeje své neúspěchy napravit zrovna proti tomuto soupeři. Leč muselo by se na něj usmívat opravdu velké štěstí. Gypsy King o něj příliš velký zájem nejeví.


„Řekněte někdo tomu loserovi, aby se postavil do fronty k ostatním loserům,“ reagoval Fury ve vysílání talkSPORT. „Nezapomínejte, že když jsme naposledy bojovali, měla úklidová četa co dělat, aby ho setřela z podlahy v Las Vegas,“ připomněl mu možné následky.

wilder termin zapas

Deontay Wilder a jeho výzva


„Všichni víme, jak to je, lidé nejsou hloupí. První fight měl Fury prohrát, tam mu jednoznačně pomohl rozhodčí. Druhý fight nemohu hodnotit, na to jsem se již vyjádřil dost. Třetí jsem prohrál, přiznávám, ale jednalo se o velmi vyrovnanou bitvu, která se mohla překlenout na jednu i druhou stranu,“ vyjasňoval Wilder, proč si zaslouží další šanci.


Žebříčky údajně nelze zpochybnit. „Pokud vím, WBC mě stále eviduje jako vrchního vyzývatele. Teď mě čeká zápas s (Robertem) Heleniusem. Do tohoto boje měl být vhozen pás šampiona, pokud by Tyson Fury skutečně končil kariéru. On ji ale nekončí, co jsem teď nově zaslechl, proto mu můj zápas s Heleniusem určí nového vyzývatele. A pokud vyhraju, tak mi Tyson bude muset znovu čelit. Žebříčky prostě nelze zpochybnit,“ trval na svém.

V každém případě má připravenou i alternativu. „Je mi ale jasné, že se Fury do toho důchodu může zase kdykoliv vrátit. Proto kdyby na čtvrtý zápas nepřistoupil, budu se dožadovat té největší možné výzvy… Fury, Joshua, Usyk, je mi to jedno, chci je všechny. Vězte, že je král zpátky!“

Další články