Sleduj nás

Francis Ngannou odhalil, jak bídně ho UFC platilo. Na duel s Furym si musel půjčit, několik dní byl o chlebu a vodě

Francis Ngannou odhalil, jak bídně ho UFC platilo. Na duel s Furym si musel půjčit, několik dní byl o chlebu a voděFoto: UFC

Nedoceněný Francis Ngannou si musel půjčit, aby mohl vůbec vyžít a připravit se na zápas s Tysonem Furym.

Býval to šampion těžké váhy UFC, ale přesto si často stěžoval na svou výplatu. Tento spor byl jedním z důvodů, proč se jindy obávaný Predátor kolikrát dostal do křížku s vedením organizace, pod jejímiž křídly nadále odmítal pracovat.

Vše došlo až do bodu, kdy se UFC s Francisem rozešlo, aniž by jej nechalo naplnit celý zápasnický kontrakt, na kterém mu chyběl ještě jeden duel. Předpokládalo se, že by to bylo ve velmi velkém boji proti Jonu Jonesovi.


Francis Ngannou byl několik dlouhých týdnů bez angažmá, odmítl spoustu nabídek, až se mu ozvalo PFL, které mu dalo přesně tolik, kolik chtěl. A jako bonus mu do smlouvy zahrnulo výjimku pro boxerský zápas s Tysonem Furym. Té Predátor hned využil.

„Tohle je výsledek mého dlouhodobého snažení i toho, že se tvrdá dřina vyplatila. V UFC jsem ani zdaleka nebyl doceněný tak, jak si zasloužím, a v součtu všech mých zápasů dohromady mi nedali ani polovinu toho, co si vydělám při svém debutu v PFL,“ řekl Ngannou v JRE MMA Show.


Protože však Ngannou naposledy bojoval loni v lednu, neměl tedy více než rok a půl výplatu. A vzhledem k tomu, jak ho UFC bídně platilo, tak si dokonce musel půjčit, aby se mohl připravovat na souboj s Furym, který ho zanedlouho bude čekat.

„My zápasníci žijeme ze zápasů. Pokud není zápas, nejsou příjmy. Já naposledy bojoval loni v lednu, což je setsakramentsky dlouhá doba. Dokonce jsem kvůli tomu musel požádat o zálohu z boxerského souboje s Tysonem Furym, abych měl na základní lidské potřeby a abych si měl z čeho zaplatit přípravu. Několik dní předtím jsem byl prakticky jen o chlebu a o vodě,“ přiznal Ngannou.

Aniž bychom se v tom chtěli vyloženě šťourat, nějak nám ty počty nesedí. Ngannou si za svůj poslední duel v UFC vydělal 600 tisíc amerických dolarů (13,7 milionů korun) a dle serveru 21motoring.com ve své sbírce aut má dva Rolls-Royce a jeden Mercedes. A to ani nemluvíme o jeho sbírce hodinek. Že by tedy neuměl hospodařit s penězi?Další články