Sleduj nás

Ferguson: Abych byl upřímný, Khabib pro mě není žádný soupeř. Už teď jsem vyhrál

Ferguson: Abych byl upřímný, Khabib pro mě není žádný soupeř. Už teď jsem vyhrál

Velmi přesvědčivá slova volil chvíli po oficiálním vyhlášení duelu Tony Ferguson. Pětatřicetiletý zápasník věří, že jako první skolí doposud nepřemoženého ruského Orla. A údajně to nebude žádný problém.

Tony „El Cucuy“ Ferguson (25-3) vystoupil během pondělního večera ve známé show Ariela Helwaniho, kde zmínil svůj pohled na titulový zápas, který se uskuteční až za dlouhé 4 měsíce. Ačkoliv se do té doby může leccos změnit, známý americký postrach se už teď cítí jako vítěz.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Nebudu prozrazovat víc, než je potřeba, ale Khabib je velice hratelný soupeř. Musím se jen ujistit, že se ten duel uskuteční, pak to uvidíte i vy,“ nechal se slyšet El Cucuy, který tím odkazoval širokému obecenstvu, jež fandí ruskému šampionovi, aby se připravilo na překvapení.

„Co musím udělat, je to, abych pokračoval v pošťuchování medvěda. Musím se ujistit, že se s Khabibem do konce roku ještě setkáme, nejlépe hned na UFC 245 (přespříští víkend). Chci, aby prožil svátky tím, že na mě bude muset myslet. Hodlám mu na stůl vysypat celý pytel pochybností, že celou zimu nebude moct uvažovat nad ničím jiným. Díky tomu začne trénovat ještě více než teď, ale nakonec znervózní a já z toho budu profitovat. Donutím ho chcát jeho vlastní krev!“ odhaloval bývalý dočasný šampion, jenž se aktuálně nese na vlně dvanácti výher v řadě. Ta poslední přišla proti Donaldovi Cerronemu, jemuž tak zmastil obličej, že musel rozhodčí po druhém kole zápas ukončit. Ještě předtím podobným způsobem zničil Anthonyho Pettise. 


S ohledem na tento duel je potřeba také zmínit jeho neblahou historii. Khabib i Tony se mohli společně potkat už 4x v minulosti, pokaždé z toho však sešlo. Dvakrát odstoupil každý z bojovníků. Po čtvrtém neúspěchu se Dana White dokonce nechal slyšet, že končí s propagací tohoto souboje a už se o něj nikdy znovu nepokusí. Vývoj událostí mu ovšem nakonec nedovolil jinak. Nyní zde máme dva z nejdominantnějších MMA zápasníků planety.

„Myslím si, že se Khabib po těch všech výhrách stal trochu arogantní, ale abych byl upřímný, tak já ho neberu ani jako opravdového soupeře, už jsem ho vlastně porazil. Když jsem se objevil na UFC 209, viděl jsem mu to na tváři,“ vzpomínal Ferguson a podotýkal, že něco podobného uvidí i příště.


McGregor, Poirier, Lee a další tipují výsledek zápasu Khabib vs. Ferguson


Další články