Sleduj nás

Fenech: Kdyby Mike Tyson stále trénoval, Wildera by knokautoval hned v první minutě

Fenech: Kdyby Mike Tyson stále trénoval, Wildera by knokautoval hned v první minutě

Bývalý trenér Mikea Tysona a zároveň bývalý světový šampion tří váhových divizí Jeff Fenech se přiklání k názoru těch, co říkají, že se box za poslední léta hodně změnil. A to je ten důvod, proč by se na Wilderův jinak perfektní rekord (42-1-1, 41 KO) mělo přihlížet s odstupem.  

Fenech se ve své poslední výpovědi zaměřil na Wilderův proslov, ve kterém vysvětloval, že by dokázal porazit Mikea Tysona v jeho nejlepší formě. Zároveň se alabamský knokautér snažil objasnit, že prohra s Furym byla spíše dílem náhody, k níž přispělo několik nešťastných událostí, jako jsou těžký kostým, špatný přípravný kemp atd.

mike_tyson_fenech


„Tohle je ten problém, box se za poslední léta strašně změnil. Nemůžete porovnávat, co je dnes a co bylo před dvaceti lety,“ dal se do vysvětlování Fenech. „Garantuji vám, že kdybyste i dneska třiapadesátiletému Mikeu Tysonovi dali šest týdnů na přípravu, knokautoval by Wildera v první minutě,“ podotýkal na kanálu Sporting News.

Své přesvědčení uvedl i na příkladu. „Koukněte se na Tysona Furyho. Je to skvělý boxer, ale nikdy to nebyl nějaký extra ranař. I tak má na svém kontě spoustu knokautů. Iron Mike by tu dnešní sebranku jedním úderem zabil. Počítám s tím, že kdyby stále trénoval, mohl by všechny ty chlápky porazit. Deontay Wilder má jen ten jeden úder, jinak nic jiného, není to žádný boxer. Pokud se vám ho podaří trefit, je po něm. A Mike nikdy nemíjí,“ uzavíral.


Mike Tyson hodnotí své šance proti Joshuovi, Furymu nebo Wilderovi


Další články