Sleduj nás

Fedor Emelianenko reaguje na prohru s Baderem a loučí se s fanoušky

Fedor Emelianenko reaguje na prohru s Baderem a loučí se s fanouškyFOTO: BELLATOR

S titulem se sice nerozloučí, ale i tak Fedor Emelianenko cítí úlevu a fanouškům děkuje za ta dlouhá léta podpory.

Tak je to definitivní. Elitní těžká váha se v šestačtyřiceti letech loučí se svou velmi dlouhou MMA kariérou, kterou završuje se skóre 40 vítězství a 7 porážek. O dva ze sedmi těchto neúspěchů se postaral UFC veterán Ryan Bader, který Posledního Císaře v obou případech udolal v prvním kole na TKO.

„Skutečně mě mrzí, že to takhle dopadlo, zejména protože jsem nepředvedl takový výkon, jaký jsem očekával, ale na druhou stranu cítím úlevu. To břímě ze mě spadlo, a i když se neloučím s titulem, stále se cítím jako šampion, když slyším všechny ty lidi, co mě přišli podpořit,“ sdělil Emelianenko krátce po své prohře.

„Děkuji všem fanouškům, byla to skutečně dlouhá jízda, na které jsem vydržel obzvláště díky vám. To vy jste mi dodávali sílu a byli jste mi motivací,“ loučil se elitní bijec, s nímž jsme se mohli na té profesionální scéně setkávat už od května roku 2000, kdy si připsal svou první výhru nad Martinem Lazarovem.

Ryan Bader tedy i nadále zůstává šampionem těžké váhy Bellatoru a vzhledem k tomu, že i jemu čtyřicítka pomalu klepe na dveře, tak i on brzy zváží přesun do důchodu

Emelianenko a jeho vzkaz nové generaci bojovníků

„Dříve bývalo normální, že se k sobě sportovci chovali velmi uctivě. Nyní se věci posunuly špatným směrem a lidé ukazují více negativní stránky a trashtalk. Nesoustředí se teď tolik na ukazování dovedností uvnitř klece. Nedovolte, aby vám show zastřela oči. Stále je to sport, ve kterém je podstatné, aby k sobě lidé měli úctu. Tento trend můžete změnit, stále je čas.“ 

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články