Sleduj nás

Poslední Císař se loučí! Definitivní sbohem dá legenda MMA na víkendovém turnaji Bellator 290

Poslední Císař se loučí! Definitivní sbohem dá legenda MMA na víkendovém turnaji Bellator 290FOTO: BELLATOR

Další legenda zlaté éry Pride FC složí tento víkend rukavice do středu klece a naposledy zamává fanouškům. Fedor Emelianenko je právem považován za nejlepší těžkou váhu celé historie MMA.

Pouze spekulace manažerů jej ochudily o část odkazu, který mohl zanechat v UFC. I tak je kariéra šestačtyřicetiletého zápasníka impozantní.

Pro Posledního Císaře se jedná již o druhé loučení, ale tentokrát se dá s jistotou říct, že bude definitivní. Trochu symbolicky se tak stane v titulovém zápase organizace Bellator.


Fedor po své japonské dominanci, kde nepoznal porážku neskutečných osmadvacet zápasů v řadě, dokázal získat i titul v americké organizaci Strike Force. Od té doby se mu velký úspěch vyhýbá a nyní jej čeká poslední výstřel před odchodem do penze.

Kromě bojových dovedností se nezdolný Rus zapsal do paměti fanoušků svým pokorným a vždy velmi skromným chováním. Obrovský kontrast proti dnešním rádoby hvězdičkám, které místo trénovaní sází spíše na kontroverzi a velkohubá prohlášení. Právě o tomto faktu promluvil Emelianenko na tiskové konferenci, která turnaji Bellator 290 předcházela.


"Dříve bývalo normální, že se k sobě sportovci chovali většinou velmi uctivě. Nyní se věci posunuly špatným směrem, k tomu, kde lidé ukazují více negativní stránky a trash talk. Nesoustředí se teď tolik na ukazování dovedností uvnitř klece," prohlásil pomocí překladatele Fedor.

V jeho zápase s Ryanem Baderem se určitě žádných provokací nedočkáme. Poslední Císař své zvyklosti určitě měnit nebude a Bader byl vždy spíše sportovcem než bavičem, který by se vyžíval v nepřístojnostech.

O tom, zda se Fedorovi podaří oplatit svému soupeři rychlou porážku z roku 2019, se dá úspěšně pochybovat, ale o odkazu, který po sobě Emelianenko zanechá, již nikoliv.
 Další články