Sleduj nás

Fantasy souboj legend? Joshua si tipl, jestli by vyhrál Mike Tyson, nebo Muhammad Ali

Fantasy souboj legend? Joshua si tipl, jestli by vyhrál Mike Tyson, nebo Muhammad Ali

Současný držitel titulů WBA, WBO, IBF a IBO Anthony Joshua se odhodlal k odvážnému tipu. V něm se zaměřil na dvě z největších legend světového boxu.  

Britský obr se poohlédl za svými mistrovskými předchůdci a když se měl rozhodnout, který z nich by vyhrál vzájemný duel, tak se nechal vést rozumem a ukázal na Mikea Tysona. Hlavním důvodem je tzv. „moderní věda“.

Anthony Joshua tipuje výsledek bitvy Mike Tyson vs. Muhammad Ali


„Je to docela zajímavé, protože v Aliho éře byla těžká váha spíše dnešní váhou křížovou. Teprve až v éře Mikea Tysona, Larryho Holmese nebo Lennoxe Lewise začali zápasníci opravdu nabírat na váze,“ dal se do porovnávání Joshua.

„To byl nakonec i ten důvod, proč se v amatérech zavedla divize super těžké váhy. Takže současná těžká váha v amatérech je vlastně křížová kategorie u profesionálů. Muhammad Ali přešel z lehké váhy a propracoval se až nahoru. Nikdy ale nebyl plnohodnotnou těžkou váhou,“ pokračoval a postupně se dostával k jádru věci.


Muhammad Ali vs Mike Tyson

„Dobře, řekněme, že bychom Alimu přidali trochu na síle, ale i tak si myslím, že by ho Tyson porazil. Důvodem je, že když sledujete Aliho boj s Frazierem, tak ve Frazierovi uvidíte určité náznaky Tysonova stylu. Mike ho studoval, uměl se hýbat trupem a přidával háky. To byl vždy krok, hák, krok, hák. Frazier takhle Aliho poslal k zemi… byl to pro něj opravdu těžký zápas,“ vysvětloval Joshua.

„A tak věřím, že se za tu dobu studie vyvinula a Tyson se toho mohl více naučit. Dostalo se k němu více vědy a více informací. Proto věřím, že by podle mého skromného názoru Aliho porazil," uzavřel.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články