Sleduj nás

Fackování má víc fanoušků než Real Madrid. Lidé milují násilí, tvrdí Dana White

Fackování má víc fanoušků než Real Madrid. Lidé milují násilí, tvrdí Dana WhiteFOTO: UFC

Turnaj Power Slap 8 ve fackované nám klepe na dveře a Dana White si nemůže vynachválit tu míru zájmu, kterou v něj lidé jeví.

Vidět člověka vlepit někomu pořádnou facku, to je to pravé vzrušení, které lidé vyhledávají. A o to více se všichni baví, pokud se dotyční fackují tak dlouho, dokud jeden z nich neodpadne. Téměř až takový bizár nám prezentuje organizace zvaná Power Slap, kterou uvedl do provozu sám šéf UFC Dana White.

Již hned při ostrém startu, k němuž došlo před necelými dvěma lety, si Dana zahrál na proroka a řekl, že jednoho dne facky předčí všechny ostatní sporty. Netrvalo to dlouho a jeho slova se začala naplňovat, protože hned úvodní turnaje sledovalo více lidí jak zápasy v UFC. Patrně všechny zajímalo, zdali je tato zábava skutečná a jak moc jsou někteří jedinci ochotni vystavit se pravidelným otřesům mozku.

Knokauty jsou nicméně tím, co lidé tak rádi vyhledávají. Proto sledují bojové sporty a proto dali šanci i fackované, kde těchto ukončení máte podstatně více. A Dana White bez ohledu na zdraví bojovníků šel naplnit svoji už tak napěchovanou peněženku.

„Fackovaná naprosto dominuje. Power Slap má více sledujících než kterýkoliv jiný profesionální sport planety. Jakýkoliv profesionální tým vás napadne, my je překonáme. A takového úspěchu jsme dosáhli v pouhých patnácti měsících!“ chlubil se White v podcastu Andrewa Schulze.


„Myslíte, že máte více sledujících než Real Madrid a další fotbalové týmy?“ zněla logická otázka na Whiteovu chloubu. „Řekl bych ano. Jakýkoliv zas*aný fotbalový tým vás napadne, my ho ve sledovanosti překonáme. Lidé milují vzrušení. S tím jsou spojena KO, facky, násilí, cokoliv podobného,“ odvětil šéf UFC sebevědomě. Asi by to chtělo ukázat nějaká čísla veřejně, abychom si udělali skutečný obrázek a mohli porovnat.

Vzhledem k brutalitě tohoto sportu nemají facky povolení přestěhovat se mimo hranice Nevady. V podstatě vše se odehrává v Las Vegas, kde to také ještě nějaký čas zůstane. Whiteův záměr každopádně je se rozprostřít po celé zemi.


Další články