Sleduj nás

Eminem: Mike Tyson je pro mě něco jako Bůh. Stát se šampionem v pouhých 20 letech? Šílené!

Eminem: Mike Tyson je pro mě něco jako Bůh. Stát se šampionem v pouhých 20 letech? Šílené!

Legendární boxer Mike Tyson a hvězda zámořské rapové scény Eminem se v posledních dnech vídali trochu častěji, a tak svá setkání využili do podpory vlastní tvorby. 

Slavný hudebník si Želeného Mikea nejprve pozval do svého posledního videoklipu a bývalý těžkotonážní šampion mu tuto službu oplatil tím, že si pro změnu Eminema pozval do svého pravidelného Hotboxin‘ podcastu. Právě zde jsou samotným Tysonem vyzpovídávány slavné osobnosti především ze světa boxu a člověk má tak možnost nahlédnout za oponu věcí, o nichž kolikrát předtím ani nevěděl. V případě známého rapera jsme se například dozvěděli, co ho vtáhlo do boxu a jaké emoce zažíval, když se na scénu dostal „Nejděsivější muž planety“.


„Chlape, musím to přiznat, ty jsi pro mě něco jako Bůh. Ve své kariéře jsi toho dosáhl tak moc. Je naprosto šílené stát se světovým šampionem v pouhých dvaceti letech!“ připomínal Eminem Tysonovy úspěchy, které nejsou vůbec malé. Mike začal s profesionálním boxem v pouhých osmnácti letech a hned v prvním roce přemohl patnáct soupeřů, jedenáct z nich přitom padlo ještě v prvním kole. Za rok a osm měsíců od svého profesionálního debutu se tak díky tomu dostal ke svému prvnímu titulovému zápasu, v němž se utkal s držitelem pásu federace WBC Trevorem Berbickem. Toho Mike zničil v pouhých dvou kolech a rázem svět poznal historicky nejmladšího šampiona těžké váhy.


„Když jsem byl mladší, všude jsem slýchával: ‚Hej, viděl jsi toho chlápka Mikea Tysona? Rozdává KO do deseti sekund!‘ A tak první zápas, na který jsem se díval, byl s Trevorem Berbickem. Ty jsi ho poslal k zemi snad třikrát jednou ranou! Divil jsem se: ‚Co to, ku*va!‘ Od té doby jsem pokaždé věděl, že kdykoliv budeš bojovat, tak někomu dáš KO. Vždy to byla jenom otázka času,“ přiznával Eminem, který během podcastu také párkrát zažertoval. „Kdybys mě teď trefil, tak bych nejspíš zemřel. Stále cítím, že na to máš a že bys to tu i dneska dokázal sesekat.“


Další články