Sleduj nás

EFC: Velkolepý sen o postupu do UFC je zde. Van Staden bude hájit svůj pás proti Daveovi Mazanymu

EFC: Velkolepý sen o postupu do UFC je zde. Van Staden bude hájit svůj pás proti Daveovi Mazanymu
Jihoafrický válečník Martin Van Staden a jeho americký soupeř Dave Mazany jsou dva odlišní lidé, kteří sdílí jeden stejný sen. Slibná vidina jejich účasti v UFC je pro ně tak silná, že jsou schopni si kvůli ní navzájem urazit hlavy.

Van Staden (26-10-0) se nám vůbec poprvé představí v roli obhájce a se svým pásem z lehké váhy vykročí proti vyzyvateli Daveovi Mazanymu (The Pain Train, 16-7-0). Souboj, jenž se uskuteční tuto sobotu v GrandWest Areně (Kapské Město, Jihoafrická republika), se může nakonec ukázat jako klíčovým v budoucnosti obou účastníků.

„Už od doby, co jsem poprvé viděl UFC, bylo mým cílem se tam dostat,“ pravil Van Staden pro KweséESPN. „Vím, že jsem k tomu byl zrozen, jen mi to trvalo o něco déle, než jsem sám čekal,“ přiznává pětatřicetiletý zápasník.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


Hlavními příčinami jsou podle jeho slov špatná rozhodnutí, která činil ve špatné době. Nyní se však poučil, nabral dostatek zkušeností a ty hodlá během sobotního duelu jednoznačně předvést.

„Když jsem s tímto sportem začínal, asi jsem přecenil své schopnosti a vybral si špatnou kategorii, kde jsem se utkal s chlápky, kteří vážili více než já. Chvíli mi trvalo, než jsem se z toho poučil, ale teď jsem tu a poslední dva roky se konečně nesu na té správné vlně,“ uvedl Van Staden.


K jeho promoci do UFC přidal jisté spekulace i současný prezident této sítě Dana White, jenž africkému odvážlivci již v minulosti nabídl vstupní test, který ovšem nevyšel v jeho prospěch, neboť byl v té době zraněn. Pokus číslo dva by ale mohl přijít co nevidět, jen bude důležité překonat jednu důležitou překážku.

„Až se tak stane, až s Davem skončím, myslím si, že UFC na sebe nenechá dlouhá čekat a brzy mi zaklepe na dveře. Nikoho lepšího by najít nemohli. Jsem člověk, co vám udělá show a co sráží hlavy svých protivníků jedním úderem. Jsem velice nedočkavý, čeká mě velkolepá budoucnost,“ předpověděl.

Další články