Sleduj nás

Smlouvu na zápas s Covingtonem nepodepíšu, řekl Edwards a ukázal si na jiné jméno

Smlouvu na zápas s Covingtonem nepodepíšu, řekl Edwards a ukázal si na jiné jménoFOTO: UFC

Leon Edwards věří, že si jako šampion může vybírat soupeře, a proto striktně odmítá Covingtona a namísto něho si ukazuje na jiné, podstatně snazší jméno.

Když pomineme jeho dva boje s Kamaru Usmanem, nebýval Leon Edwards zrovna nejaktivnějším bojovníkem v divizi velterové váhy. Nyní má však v moci pás šampiona a věří, že si může určovat podmínky. Když mu tedy Dana White oznámil, že jeho příštím protivníkem bude Colby Covington, tak to Edwards z fleku zamítl.

„Je mi jedno, kdo co říká, ale UFC v tomto ohledu nebudu poslouchat. S kým Colby Covington bojoval, že si zaslouží titulovou šanci? Přes rok seděl mimo hru, odmítal soupeře a nakonec se znenadání objevil jako náš titulový náhradník. A teď se dovídám, že to bude můj příští protivník? Ne, prostě ne,“ odmítal Edwards.


„Protože jsem šampion, má moje slovo stoprocentně nějakou váhu. A já říkám, že s Colbym bojovat nebudu, nezaslouží si to. Pokud mi UFC na zápas s ním předloží kontrakt, nepodepíšu ho. To říkám tady a teď a myslím to smrtelně vážně,“ uvedl Edwards coby jako host v pořadu The MMA Hour u Ariela Helwaniho.

Lepší Masvidal

Proč ovšem nynější šampion upřednostňuje Jorgeho Masvidala, který je papírově mnohem snazší volbou a v žebříčku je podstatně dále než Covington?


„Na to je jednoduchá odpověď. Jorge by mě normálně nezajímal, ale už více než tři roky se ho snažím dostat do klece. V roce 2019 mě ponížil před mými vlastními lidmi v Londýně a já mu to od té doby chci vrátit. Doposud se mi vyhýbal, ale já vždy věděl, že až budu mít pás, tak se mi vyhýbat přestane,“ vysvětlit bojovník s přezdívkou Rocky.

A co Dana White?

Edwardsův názor tedy známe a teď je otázkou, co na to řekne Dana White, až se k němu tato reakce dostane. Právě on na nedělní tiskové konferenci oznámil, že Covington bude bojovat o titul. Vysvětlil také i důvody.

„Colby Covington je druhý nebo třetí nejlepší veltr světa. Již dříve jsem říkal, že kdyby Kamaru Usman nebyl šampionem, na trůnu by seděl právě Colby. Ty jeho zápasy s Usmanem byly naprosto prvotřídní. Svou šanci si tedy plně zaslouží, ať už lidé říkají cokoliv. V létě půjde proti Edwardsovi,“ zněl Whiteův verdikt.Další články