Sleduj nás

Edwards by pro mě nebyl soupeř, proto mě od něho UFC drží dál, ví Chimaev

Edwards by pro mě nebyl soupeř, proto mě od něho UFC drží dál, ví ChimaevFOTO: UFC

Khamzat Chimaev moc dobře ví, proč ho nyní Dana White nechce vhodit do žádného titulového boje. Je na všechny šampiony příliš dobrý.

Co Chimaev loni v září před turnajem UFC 279 o 4 kilogramy nesplnil hmotnostní limit, byl Danou Whitem pokárán s tím, že mu už ve velterové divizi znova působit nedovolí.

Vlk si z ovšem ze slov svého šéfa nic nedělal, a naopak pořád popichoval a vyzýval všechny šampiony od velterové až po polotěžkou váhu. A když ani po týdnech rýpání žádný boj o titul nedostal, tak přišel s nadcházejícím vyjádřením.

„Už je mi to nadmíru jasné. UFC mě nechce nechat bojovat o titul, protože jsem na všechny šampiony moc dobrý. To, co Kamaru Usman nezvládl za dva zápasy, to já bych zvládl za jedno kolo. Toho klauna Edwardse bych uškrtil a ani by se to nedalo považovat za nějaký kompetentní fight. Jsem totálně nad jeho úrovní,“ věřil si Chimaev.

„Já jsem jediný král velterové, střední i polotěžké váhy a všichni to ví. Hned po ramadánu se vrátím zpátky do práce a udělám to, co budu muset, abych to všem potvrdil,“ řekl Chimaev během živého streamu na svém Instagramu.


Dana White: Chimaev se vrátí nejdříve v říjnu

Bohužel to skutečně vypadá, že se Khamzat a vrchní boss noblesní MMA organizace dostali do křížku. Jindy White svého zlatého koně vychvaloval, teď mu ovšem odmítá vyjít vstříc a zajistit mu jím vysněný duel.

„Ne, Khamzat prostě nepůjde o titul velterové váhy, v té divizi nemá co dělat,“ řekl White na nedávné tiskové konferenci. „Ten kluk je regulérní střední váha a v té by měl zápasit. Dokud si to neuvědomí, nemáme mu co nabídnout. Prozatím s ním počítáme až do Abú Dhabí,“ přidal s tím, že turnaj v Abú Dhabí je v plánu až na říjen, což je pořádně dlouhá doba.

Khamzat tedy nyní musí sklopit hlavu a přijmout tu skutečnost, že se do veltru jen tak nepodívá, anebo bude trucovat. Tím si ale oddálí veškeré bojové příležitosti… Jak se rozhodne?Další články