Sleduj nás

Eddie Hearn navrhuje turnaj, co určí nejlepšího boxera těžké váhy. Joshua v něm potká Furyho

Eddie Hearn navrhuje turnaj, co určí nejlepšího boxera těžké váhy. Joshua v něm potká FuryhoFOTO: Shutterstock

Co se rozpadl duel Oleksandr Usyk vs. Tyson Fury, dostal vrchní šéf stáje Matchroom Boxing ďábelský nápad. Tím je uspořádat eliminační turnaj v těžké váze, který určí nejlepšího boxera ze všech.

Dlouhé roky se nikdo nebyl schopen domluvit na tom, aby se uspořádal velký sjednocující zápas, a teď manažer Eddie Hearn přišel s návrhem, který by toto čekání konečně mohl prolomit.

Počítá s tím, že osloví v žebříčku ty nejlepší těžké váhy současnosti a všechny se podpisem smlouvy zaváží k účasti na turnaji, v něm se v pavoukovém typu dojde až do finále, kde následně zbude jeden velký šampion.

„Protože nedopadla bitva Fury vs. Usyk, musíme přijít se systémem, který konečně postaví ty nejlepší proti nejlepším. Teď zase federace budou tlačit své šampiony k povinným obhajobám a nějakého sjednocujícího souboje se opět nedočkáme,“ dostával se ke slovu Hearn.

„Proto bychom uspořádali pavoukový typ turnaje, do něhož dáme osm nejlepších boxerů současnosti. Ti, co vyhrají, postoupí dále, takže zbydou čtyři, pak dva a nakonec jeden,“ nastínil, jak vypadá jeho plán.


„Hned na úvod sfoukneme povinné obhajoby a ve druhé fázi by se střetli Joshua s Furym, pokud oba vyhrají, a Wilder s Usykem, pokud oba vyhrají. Nakonec by šli vítězové o všechny pásy proti sobě. Podle mého se jedná o ideální scénář, který se pokusím protlačit,“ zmínil se Hearn pro BT Sport.

Po všem tom zklamání bychom se asi hodně divili, kdyby se konečně něco takového upeklo. Leč naději můžeme mít vždy. Uvidíme tedy…


Další články