Sleduj nás

Dvořák: XFN mě požádalo, abych své odstoupení nikde nezveřejňoval. To jsem ale nemohl udělat

Dvořák: XFN mě požádalo, abych své odstoupení nikde nezveřejňoval. To jsem ale nemohl udělat

Neplatí vám, nereagují na vaše prosby a navíc vás berou jako špinavé prádlo. Důvodů, proč David Dvořák odstoupil z XFN, je více, ovšem tyto tři patří mezi nejpodstatnější.

Pod vlajkou XFN měl v červnu bojovat o titul šampiona, avšak s tím je teď konec. Nadějný český zápasník, který se stále těšil na finanční odměnu z prosincové výhry nad Zakem Fatullazadeovem, si pro svůj velmi vyhlížený letní zápas zaplatil kemp v Thajsku. Nakonec však trénink z této destinace pro pás šampiona muší váhy neuplatní, protože od smlouvy odstoupil.


„Obětoval jsem tomu kempu všechny své finance, dřel jsem třikrát denně, ale nebylo možné vydržet bez peněz dalšího čtvrt roku,“ uvedl David Dvořák, jehož jméno bylo i díky spanilé jízdě v posledních letech spojeno s několika zvučnými zahraničními společnostmi. Červnový zápas pod záštitou X Fight Nights měl být jeho posledním.

„Štve mě, jak se k nám chovali. Kdyby k nám přistupovali jako k lidem, pak by se to asi dalo vydržet, ale my jsme pro ně byli spíš jako špinavé prádlo,“ nebál se mluvit otevřeně. „Na zprávy mi nikdo neodpovídal. Jak pan Kareš, tak ani pan Brčák, nikdo si mi neodvážil ani ze slušnosti napsat. Neměl jsem tedy jinou možnost, než se obrátit na právníky a spolupráci ukončit,“ vysvětloval.


Jak vidno, toto řešení je už donutilo mluvit. „Nakonec se mi ozvali a poprosili mě, abych svůj odchod nikde nezveřejňoval. To jsem ovšem nemohl udělat. Jednak to není správné, a jednak si i mí fanoušci zasloužili vědět důvod mého odchodu,“ doplnil Dvořák.

Co na něho čeká dále? Prozatím pokračuje ve svém tréninku v Thajsku, odkud bude vyhlížet zápas už pod hlavičkou jiné organizace. O jakou se bude jednat, to se dozvíme časem.Další články