Sleduj nás

Dva roky prázdnin, možná nějaký box, pak se vrátím do UFC a stanu se šampionem, plánuje Darren Till

Dva roky prázdnin, možná nějaký box, pak se vrátím do UFC a stanu se šampionem, plánuje Darren TillFOTO: UFC

Darren Till požádal o propuštění z UFC, aby si mohl protřídit myšlenky v hlavě. Málokdo ovšem čekal, že si plánuje dát od MMA kompletní a velmi dlouhou pauzu. 

Když se to celé odtajnilo, vzbudil se poměrně vysoký rozruch. Britská Gorilla se snažila uklidnit fanoušky, že z UFC odchází z vlastní vůle, nikoliv proto, že by byla vyloučena, ale už neřekla, že plánuje zůstat mimo hru další dva roky. Ty důvody podrobně rozebrala v interview pro portál MMA Fighting.

„Probíhalo to tak, že jsem jednoho dne oslovil UFC, konkrétně Huntera Campbella, abychom spolu prodiskutovali kroky, které jsem chtěl učinit… To bylo krátce po mém posledním fightu,“ dal se Till do vysvětlování. 


„Hunter se mnou spolupracuje už dlouhou dobu, zná mě a umí mě pochopit. Vždy mi říkal, že ve mně věří, a zároveň ho štvalo, co se v mém životě dělo… Ta zranění, ty prohry atd.,“ přibližoval, proč se dal do jednání zrovna s pravou rukou šéfa Dany Whitea. 

„Takže já a on jsme se dali do konverzace, kterou jsem započal, jelikož jsem věděl, že po své poslední prohře potřebuji udělat nějakou velkou změnu. Požádal jsem o propuštění z UFC, abych si ten život mohl dát do pořádku. Potřebuju se soustředit na vlastní činnosti, a proto není důvod, abych byl zbytečně držen v žebříčku a zabíral místo ostatním borcům v divizi,“ líčil. 


„Plánuju si dát čtyřiadvacet měsíců pauzu, abych si mohl utřídit myšlenky a připravit se na návrat, který věřím, že bude mnohem úspěšnější, než byly mé předchozí výsledky. S UFC se neloučím trvale, stejně tak ani s MMA, pouze si od něho musím dát pauzu. Jednám o zápase v boxu, abych se držel ve formě, a možná se naskytne ještě něco. Hunterovi jsem vše vysvětlil, on mě pochopil, za což mu jsem moc vděčný, a nakonec mě na mou žádost propustili z UFC,“ uváděl Till. 

„Není to tedy definitivní sbohem, jedná se jen o konec jedné kapitoly mého života. Těším se na to, až otevřu novou, a doufám, že u toho budete společně se mnou. I Bisping a další velikáni se stali šampiony v pokročilém věku,“ dodal Till. 


Další články