Sleduj nás

Dustin Poirier předpovídá průběh duelu mezi McGregorem a Chandlerem. Konec přijde do druhého kola

Dustin Poirier předpovídá průběh duelu mezi McGregorem a Chandlerem. Konec přijde do druhého kolaFoto: Profimedia

Dustin Poirier čelil za svou kariéru oběma soupeřům, jednomu dokonce třikrát, a tak ví, čeho jsou schopní.

Do hlavního zápasu UFC 303 sice nebude vhozen žádný mistrovský opasek, jak je tomu u velkých číslovaných PPV eventů zvykem, ale i tak může jít o nejsledovanější turnaj roku. Důvodem je účast celosvětové MMA superstar Conora McGregora, který se vrací přesně po tříleté odmlce, co si zlomil nohu.

Soupeřem irskému Notoriousovi bude bývalý šampion lehké váhy Bellatoru Michael Chandler, jehož bojový styl je zárukou kvalitní podívané. Navíc se jedná o velice komplexního zápasníka, který kromě postoje bravurně ovládá také zem. A právě tato skutečnost, rozhodne-li se ji v zápase využít, mu může být velkou výhodou.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„U tohoto souboje si umím představit dva scénáře, jak asi bude probíhat,“ povídá Dustin Poirier. „V tom prvním se Mike bude snažit Conora zaskočit a od úvodních sekund stáhne boj na zem a v tom druhém, který je pravděpodobnější, se s ním bude štípat v postoji. A v takovém případě sázím na to, že vynikne Conorova přesnost a skvělé načasování úderů.“

Tak či tak bychom se bodového rozuzlení dočkat neměli. „Ať už uvidíme jakýkoliv scénář, tenhle zápas nepřejde přes druhé kolo. Pokud se nám Conor ukáže v takové formě, jako když naposledy bojoval se mnou, tak si myslím, že je schopný odvrátit i Chandlerovu zem. Sázím na jeho výhru do druhého kola,“ sdělil Dustin novináři Arielovi Helwanimu.


Turnaj UFC 303 se uskuteční 29. června v hlavním bojovém sídle organizace – lasvegaské T-Mobile Areně. Vítěz zatím nemá přislíbená žádná privilegia, ale hovoří se o tom, že pokud McGregor vyhraje, půjde si pak buďto pro BMF opasek, jenž má momentálně v držení Max Holloway, anebo rovnou pro velterový titul, který vlastní Leon Edwards. 


Další články