Sleduj nás

Důležité jsou pay-per-views. Manažer Khabiba vysvětluje, proč se fight s Fergusonem neuskuteční

Důležité jsou pay-per-views. Manažer Khabiba vysvětluje, proč se fight s Fergusonem neuskuteční

Můžeme snad dostat větší znamení? Chvíli poté, co Dana White pro TMZ Sport prozradil, jaké má silné tušení, že se Conor s Khabibem v roce 2019 utkají znovu, se na dané téma vyjádřil i Khabibův manažer.

Ačkoliv se mezi námi najdou tací, co Aliho Abdelazize jako manažera nebo osobnost přímo nemusí, jeho slova rozhodně nelze brát na lehkou váhu.


Člověk, který stál po boku Khabiba Nurmagomedova během jeho cesty za úspěchem, jenž vyvrcholil kýženým triumfem v divizi lehké váhy, nám prozradil něco více o plánech svého klienta.

„Chceme zápasy, které se prodávají. Box, MMA, to je nám jedno, podstatná je ale sledovanost. Důležitý je tedy soupeř, který umí prodávat pay-per-views,“ pravil Abdelaziz.


K čemu tato slova tedy vedou? „Chci tím říct, že Khabibovým dalším soupeře 100% nebude Tony Ferguson. Je to stejná situace jako v případě Eddieho Alvaréze, pamatujete?“ odkazoval na UFC 205.

„V té době s ním měl bojovat Khabib, ale co se stalo? Vložil se do toho Conor a šel místo nás, protože představoval větší sledovanost. UFC potřebuje lidi, kteří jim přinesou PPV, tak to je,“ potvrzoval.


Pokud to ve výsledku znamená, že Tony Ferguson opět ustrouhá, ačkoliv si to nejvíce zaslouží, bude to rána nejen pro věrné bojové fanoušky, ale i pro značku UFC jako takovou.

V samotném závěru nicméně nesmíme opomenout, že není nikde napsáno, jestli karty nezamíchá Nevadská komise nebo jestli sám Khabib odvetu přijme. Prozatím tu máme jenom názory dvou lidí, tedy Dany Whitea, který v opakovaný souboj „pevně“ věří, a manažera ruského Orla, jenž počítá s nějakým money fightem.

Khabib vs. Conor? Počítám s tím, že se diváci v roce 2019 dočkají odvety, potvrdil Dana WhiteDalší články