Sleduj nás

Drsné Joshuovo doznání: Na titul krále těžké váhy to už nevidím

Drsné Joshuovo doznání: Na titul krále těžké váhy to už nevidímFOTO: Shutterstock

Sebevědomí, jakým Anthony Joshua kdysi oplýval, je dnes už dávno pryč. A on sám se to nebojí přiznat.

Již tuto sobotu přivítá londýnská O2 arena další Joshuův zápas, na kterém však nyní nebude vyprodáno. Ten enormní zájem, jež o jeho zápasy býval, pominul. A stejně tak se vytrácí i bojovníkovy ambice stát se nespornou jedničkou těžké váhy.

„Upřímně jsem se toho snu vzdal. Titul krále těžké váhy je nemožné obdržet, ten sen je už dávno pryč. Kdysi jsem tomu věřil, ale teď vím, že to není možné,“ přiznával se sklopenou hlavou Joshua, který po předchozích zápasech přehodnotil své kariérní cíle.

„Nejde jen o sled posledních událostí. Když se kolem sebe porozhlédnu, vesměs to nikoho ani nezajímá, nikdo se nechce stát nejlepším. Každý se každému vyhýbá, nechtějí si plnit šampionské závazky a hrají si na něco, kým nejsou,“ poznamenávala tehdejší jednička těžké váhy boxu, jež o svůj lesk již přišla.

Možná to na oko vypadá, že Joshua mluví o lenivé konkurenci, která nechce přijímat náročné zápasy, ale ani Anthonyho sebevědomí není nějak vrcholné. Ve skutečnosti může svou kariéru zalomit již tuto sobotu po boji s Jermaine Franklinem, pokud výsledek nebude odpovídat jeho představám.


„Pokud ještě jednou prohraju, tak skončím,“ řekl Joshua na tiskové konferenci, která předcházela jeho sobotnímu duelu, jenž mnozí nepovažují za důležitý. Jeho výsledek je však mnohem důležitější, než mnozí tuší.

„Tohle už ani není tak o boxu nebo o penězích. Je to o tom, co chce ta soutěživá část ve mně. A ta pokud vyhasne, tak nemá cenu, abych se zde už déle zdržoval. Proto je pro mě důležité, abych vyhrával a já tu soutěživou část držel naživu,“ vyjasnil Joshua.


Další články