Sleduj nás

Drsná Whiteova pravidla! KO ve fackovací soutěži neukončí fight

Drsná Whiteova pravidla! KO ve fackovací soutěži neukončí fight
Dana White tvrdí, že je fackování mnohem bezpečnější jak MMA fighty. Pak ale vymyslel pravidlo, která vám dovolí pokračovat, i když máte mozek na kaši.

Žádné uhýbání, prostě jen odvaha přijmout ránu a s trochou štěstí ji vydržet. Asi tak nějak by se daly shrnout zásadní rysy nové fackovací soutěže, kterou šéf UFC v současné chvíli rozjíždí a od které si slibuje skutečně velké věci.

„Teď to možná někdo kritizuje, ovšem za rok nebo dva to budou všichni milovat!“ věří Dana White, který cítí, že právě soutěže ve fackování mají v lidech vyvolat tu patřičnou dávku vzrušení, kterou vyhledávají.


„Výhodou“ je, že to může dělat prakticky kdokoliv. Pokud budete vybráni, postavíte se proti soupeři, hod mincí rozhodne o tom, kdo začne, a můžete se hrdě fackovat. Cílem je čistým úderem otevřené dlaně ruky donutit toho druhého se vzdát anebo mu znemožnit pokračovat.

dana white ufc 279 Dana White


Jelikož je Dana White rozený showman, rozhodl se své turnaje ještě trochu okořenit. Poté, co dostal od Nevadské atletické komise povolení, zveřejnil pravidla, která oproti podobným typů soutěží po celém světa čítají jednu zásadní změnu. Zápasník, který dostane viditelné KO, bude stále moct pokračovat.

Pravidla „Power slap competetion“ jasně říkají: Pokud rozhodčí oznámí ukončení/KO, zapne se dvouminutová časomíra. Během této doby máte čas se vzkřísit. Pokud to zvládnete, vracíte se do hry a můžete vlepit facku soupeři.

Kdo by měl odvahu pokračovat i přes viditelný otřes mozku, že se mu budou podlamovat nohy, toho samozřejmě zastaví lékař… Otázka ale zní: Je tohle skutečně sport, který by měl povznášet lidi?

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články