Sleduj nás

Doživotní zákaz, nic jiného nepřipadá v úvahu! volají fanoušci po zběsilém útoku Johna Furyho

Doživotní zákaz, nic jiného nepřipadá v úvahu! volají fanoušci po zběsilém útoku Johna Furyho Foto: Top Rank

Neukočíroval své emoce a hlavičkou napálil člena týmu soupeře. Otec Tysona Furyho je nyní pod ostrou palbou kritiky.

Před námi je největší zápas novodobé historie těžké váhy boxu, a tak se k němu logicky stáčí veškerá pozornost medií. Ta měla možnost toto pondělí sledovat řádění Johna Furyho, tedy otce WBC šampiona Tysona Furyho, který během hecování s týmem soupeře neudržel nervy na uzdě a nekontrolovatelným úderem hlavičky zaskočil jistého Stanislava Stepchuka.

„Tohle je souboj mužů, všude je cítit spousta testosteronu. Stačí málo a člověk exploduje,“ hájil John své chování, které však mezi fanoušky nikterak neobstálo… A neobstála ani jeho nadcházející slova. „Já jen chci, aby respektovali mého syna, nejlepší těžkou váhu, která kdy žila. Jediné, co jsem v té hale slyšel, byly samé bláboly a to, jak řvali: ‚Usyk! Usyk! Usyk!‘ Nějaký idiot pak předstoupil přede mě, čímž narušil můj osobní prostor, a tak ji vyfasoval.“


V rámci zachování „sportovního ducha“, aby sobotní zápas proběhl bez problémů, odmítl Usykův tým podání jakékoliv žaloby, dokonce ani po trestu nevolají. Totéž ovšem neplatí pro provozovatele a fanoušky, kteří cítí, že podobné chování rozhodně nemůže jít nikomu příkladem. Zejména na takto ostře sledované akci.

„Zaslouží si doživotní zákaz! Už nikdy by se neměl účastnit žádného turnaje!“ znějí žádosti fanoušků píšících na sociální sítě Top Rank Boxing a DAZN. „Musíte si uvědomit, že při takto prudké hlavičce můžeme být ještě rádi, že to dopadlo, jak to dopadlo. Toho kluka klidně mohli odvézt v sanitce,“ přidávali se další.


„John Fury se musel veřejně omluvit za své chování. Tohle je drsný sport, ve kterém se chlapi spolu nejdou bavit, jdou se pobít. Ta atmosféra je skutečně vypjatá naprosto všude. Stepchuk v této chvíli odmítá proti Furymu vznést jakákoliv obvinění. Provedeme si tedy vlastní vyšetřování, na základě čehož se poté rozhodneme,“ znělo prohlášení od saúdských organizátorů.

Zdroj: SPORTbible, Daily Telegraph


Další články