Sleduj nás

Doteď tomu nemůžeme uvěřit! zní z Whyteova týmu po drtivém KO. Dočkáme se odvety?

Doteď tomu nemůžeme uvěřit! zní z Whyteova týmu po drtivém KO. Dočkáme se odvety?

Dillian Whyte má za sebou velmi náročný víkend. Kromě tvrdého KO, které utržil od ruského bijce Alexandera Povetkina, navíc přišel i o pozici povinného vyzyvatele v rámci těžké váhy WBC.

Dlouhé tři roky Whyte čekal na zápas s regulérním šampionem, nikdy se ho však nedočkal. Když už se konečně blížila šance, tak prohrál v duelu, který jak říkal měl jasně pod kontrolou.

„Celému utkání jsem šéfoval, pouze jednu ránu jsem si nepohlídal. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Tohle je těžká váha, takové věci se stávají,“ pravil britský válečník s jamajskými kořeny, jenž by si to s Povetkinem rád střihl znova. „Jsem v pořádku, teď chci ale odvetu,“ potvrzoval během krátkého pozápasového interview.Ve prospěch Whytea hovoří i smlouva, kterou on i jeho soupeř před soubojem podepsali. „V kontraktu máme klauzuli ohledně odvety, určitě ji využijeme,“ uvedl manažer Eddie Hearn, který bude vyhlížet nějaký zimní termín. S největší pravděpodobností ještě prosinec.

„Stále tomu nemohu uvěřit. Dillian ten zápas měl plně pod kontrolou, jenže stačil jeden úder, aby se vše změnilo. Tohle je to pravé drama těžké váhy boxu,“ dodával udivený Hearn.

A ač se to nezdá, tento výsledek může být požehnáním pro případný duel Furyho s Joshuou. Whyte byl až do sobotní noci povinným vyzyvatelem vítěze trilogie mezi Furym a Wilderem, ale protože o svůj pás přišel, přenesla se tato výsada na Povetkina, který ovšem bude dle smlouvy nucen Whyteovi nejprve nabídnout odvetu. Další články