Sleduj nás

Dominick Cruz zanalyzoval, kdo a proč vyhraje válku Oliveira vs. Makhachev

Dominick Cruz zanalyzoval, kdo a proč vyhraje válku Oliveira vs. Makhachev
Dominick Cruz se opět jednou vžil do role analytika a předpověděl výsledek nadcházející titulové bitvy v rámci divize lehké váhy.

Bývalý šampion a nynější komentátor či zápasnický expert věří, že zkušenosti z velkých zápasů jsou v titulových bitvách klíčovým faktorem. Zatímco Oliveira už tyto zkušenosti má, Makhachev je teprve začíná sbírat. A to by ho mohlo nakonec stát pás.

„Nikdo z nás není vševěd, abychom mohli říct, že to stoprocentně dopadne tak či tak. Logicky si to ale můžeme pokusit rozebrat a vyjde nám, že Charles umí pracovat s tlakem a těch velkých zápasů má na kontě už opravdu hodně. A pokud jde o zkušenosti, které jsou v takových případech vždy nejvíce cenné, je rozhodně výhoda na jeho straně,“ uvedl Cruz.


„Makhachev může jedině překvapit. Osobně předpokládám, že pokud má někdo šanci tento zápas ukončit před limitem, pak je to jedině Oliveira. Ten člověk má drtivé nástupy, dobrou obranu proti strhům a nebojí se o bojovat jak v postoji, tak i na zemi. Ta jeho průbojnost je opravdu děsivá, a pokud chce Makhachev vyhrát, musí tento fight neustále kontrolovat. Minimálně první tři kola by nesměl Oliveiru do ničeho pustit a už vůbec ne do boje v postoji, kde rozdává skutečné dělovky,“ líčí.

„Makhachev nám ukázal, že dokáže boj kontrolovat na zemi. Neukázal nám ovšem ještě, zdali to dokáže proti tak dobrému fighterovi, jako je Oliveira. To se teprve dozvíme. Za sebe říkám, že pokud tohle má Islam vyhrát, pak to bude nejspíše na body. Zato ukončení můžeme očekávat spíše od jeho soupeře,“ předpověděl.


Další články