Sleduj nás

Dnešní boxeři jsou jen ženy. Naše stará škola se nebála, všem by jim ukázala, nebral si servítky Lennox Lewis

Dnešní boxeři jsou jen ženy. Naše stará škola se nebála, všem by jim ukázala, nebral si servítky Lennox LewisFOTO: TOP RANK

Kam se hrabou Joshua, Wilder, Usyk nebo Fury. Dnešní boxeři jsou rozmazlení kluci, kterým jde jenom o peníze. Těm skutečným výzvám se vyhýbají. Není se čemu divit, že jde box dolů, čílí se Lennox Lewis.

Ještě donedávna bylo velice obtížné v boxerském světě domluvit zápas, po kterém lidé skutečně touží a který z hlediska žebříčků a titulů dává největší smysl. Zápasníci si vždy říkali o velké množství peněz a jak je neměli, nehnuli brvou. Tuto skutečnost změnil až příchod mocných saúdských šejků, kteří fanouškům doručují tyto vysněné bitvy. Legendárního Lennoxe Lewise ovšem přístup některých boxerů vyloženě štve a nebál se to projevit veřejně.

„Víte, co mě zaráží? Že nikomu z těch dnešních kluků nejde o jméno. Dříve se dělal box pro osobní úspěch, odkaz a zároveň pro lidi. Dnes se dělá pouze pro peníze a končí to tak, že nakonec nikdo nejde boxovat s nikým. Přitom vám povídám, že ty peníze tam jsou, a kdyby bojovníci chtěli, vždy by se dohodnuli. Takže je možné, že se i bojí. Tím ale nechci zacházet příliš daleko,“ rozpovídal se Lewis.


„Co ale mohu říct, je to, že naše stará škola by té dnešní generaci ukázala. Většina z nich si pořád na něco stěžuje a končí to tak, že neustále odmítají zápasy. Tohle je ale chování žen, nikoliv mužů. Chlap jde a bojuje, baví fanoušky a dostává svým slovům. Upřímně ničemu z toho, co se teď děje, nerozumím. Bojím se však, že to lepší nebude,“ přiznával Lewis.

Takovému emocemi nabitému proslovu není co vytknout. Královská váha boxu v posledních letech přišla o mnoho skvělých duelů. Namátkou lze třeba zmínit Furyho s Joshuou, Joshuu s Wilderem, Joshuovu odvetu s Whytem či Ruizův střet s Wilderem. Vše stálo na penězích, které nyní v tom saúdském světě sice jsou, ale jistě všichni uznají, že tohle není ta správná cesta.Další články