Sleduj nás

Dmitry Bivol promluvil o tom, jak se staví k odvetě s Canelem Alvarezem

Dmitry Bivol promluvil o tom, jak se staví k odvetě s Canelem Alvarezem
Když před pár dny došlo k velkému překvapení v podobě pádu P4P boxerské jedničky světa, začala se okamžitě v řadách mexického týmu řešit odveta.

Saul Canelo Alvarez narazil na překážku v podobě šampiona polotěžké váhy federace WBA Dmitry Bivola, jenž ve své profesionální kariéře ještě nenašel žádného přemožitele. A tento status se nezměnil ani po minulém víkendu.

„Věděl jsem, jaké jsou mé zkušenosti. Nebál jsem se proti Canelovi jít dopředu a ukázat mu, čeho jsem schopen,“ okomentoval tehdy svou výhru, která se zrodila po dvanácti kolech na body. Všichni tři rozhodčí však hlasovali v jeho prospěch.

Protože Alvarez poznal svou vůbec první porážku po devíti letech, řekl si vmžiku o odvetu.

„Stále necítím, že jsem ten fight prohrál. Necítím, že jsem narazil na lepšího soupeře, prostě mi nevyšla nějaká kola, která by jindy rozhodčí dali v můj prospěch. Zaručeně proto chci odvetu, tohle nemůžu nechat jen tak. Jsem si jistý, že v celém boxerském světě momentálně nemůžete zrealizovat větší zápas, než je má odveta s Bivolem,“ myslí si.


https://www.youtube.com/watch?v=DfdbNFn8rqo

Verbální dohoda je na světě


Jelikož nemají oba borci ve smlouvě žádnou klauzuli, která by je vázala k dalšímu povinnému souboji, leží nyní finální rozhodnutí čistě na rusko-kyrgyzstánském borci. A ten nic nenamítá.

„Takhle… Mým cílem není další zápas s Canelem, mým cílem je v polotěžké váze sjednotit všechny pásy… Nicméně! Protože Canelo přešel sem za mnou nahoru a dal mi tu šanci s ním bojovat, tak se zachovám tak, jak by se měl správný chlap zachovat, a tu odvetu mu dám,“ odpověděl Bivol.

A tak je to ve své podstatě jasné. Verbální dohoda mezi oběma borci je na světě a zjevně někdy na podzim se dočkáme druhého měření sil, které bude pro mexickou boxerskou jedničku z hlediska vlastního odkazu velmi důležité.

Další články