Než spatřila světlo světa zpráva, že neprošel T.J. Dillashaw antidopingovou kontrolou, byl šampion muší váhy Henry Cejudo otevřený možnosti odvety. Jakmile však USADA potvrdila celkem vážný a výkonu zvyšující nález, odveta byla rázem smetena pod stůl.
Duel, jenž se uskutečnil 19. ledna, byl velmi kontroverzní. Cejudo tehdy po 32 sekundách prvního kola donutil sudího zápas předčasně ukončit. Dillashaw, Dana White a další bojové publikum však s tímto verdiktem nesouhlasilo, údajně by T.J. nátlak ze strany soupeře ustál.
Když se poté odvalila vlna kritiky, nic jiného než odveta nepřipadalo v úvahu. Jediný rozdíl spočíval v tom, že by se opakované klání neuskutečnilo ve váze muší, nýbrž v bantamové, aby to byla pro oba zúčastněné fightery spravedlivé. Obě dvě strany byly pro, načež se začal vyjednávat termín.
Později však vypluly napovrch zprávy, které provedla americká antidopingová společnost, jež ve svém záznamu uvedla, že se v Dillashawově těle našly stopy erythropoietinu. Ve výsledku se tedy následnému trestu nešlo vyhnout, T.J. byl po zásluze potrestán na dva roky.
„Musím upřímně říct, že jsem z celé téhle věci velmi smutný. Jsou to přesně ty pocity, jaké musel mít Mark Hunt, když ho porazil Brock Lesnar, než se celá ta věc s dopingem provalila. Člověka to štve a mrzí zároveň, vaše chování ničí ostatním lidem sny a potažmo i kariéru. Nezajímá mě, kolik peněz by mi UFC nebo Dillashaw nabídli. Za tohle se žádné odvety nikdy nedočká,“ reagoval Cejudo.
V závěru se vyplatí zmínit i reakci trenéra T.J. Dillashawa. Ten uvedl, že se jeho svěřenec stal obětí sebe-pochybování, ačkoliv na to měl, aby lidi přesvědčil o opaku…